Fotokniha do zahrady

Zahrada je živý objekt, neustále se mění. Nejen z měsíce na měsíc, kdy se cyklicky opakují jaro, léto, podzim a zima a s nimi i vzhled zahrady. Ale také z roku na rok, kdy staré odchází, nové přibývá a za chvíli už nikdo neví, jak bylo na počátku. A při našem tempu předělávání zanedbané zahrady v kvetoucí oázu je i tři měsíce neskutečně velký rozdíl. Kdo nestihl přijít na návštěvu na jaře, na podzim už mu ukazujeme úplně jinou zahradu, než o jaké jsme mu v květnu povídali. Proto jsme s tím museli něco udělat.


Protože fotografií ze zahrady máme neskutečné množství, vždyť fotografuji úplně všechno, co v zahradě děláme, bylo třeba jen vymyslet formu, jakou fotografie uspořádáme. Zvážil jsem fotky 9 × 13 ve fotoalbu, vytištění imkoustovkou a vložení do euroobalu, ale nejlépe nám vyšlo nechat udělat velkou fotoknihu. Zejména když jednou ročně mám možnost nechat ji vyrobit za skutečně akční cenu s výraznou slevou.

fotokniha

Doma jsme se shodli, že nejprve uděláme fotoknihu jen ze začátku našeho zahradničení na novém místě. Právě s fotografiemi, jak zahrada vypadala, když jsme si ji koupili. Probral jsem si tedy fotografie od února do dubna 2016, vytřídit z nich dvě stovky nejlepších záběrů a posunul je do aplikace, kterou k přípravě fotoknih používám. Rozložil jsem snímky na jednotlivé stránky, tématicky je seřadil a nakonec přes internet odeslal ke zpracování. Za deset dní jsme už doma spolu s přítelkyní listovali stostranovou publikací v tvrdém obalu a vzpomínali, jak jsme v této zahradě začínali.

Když budeme zase v létě v zahradě s přáteli grilovat a zase budou vyprávět, jak se jim naše zahrada líbí, můžeme si spolu prolistovat naši zahradní fotoknihu a ukázat jim, jaký rezavý starý plot byl tam, kde je nyní záhon květin, jaký plot byl tam, kde se rozkládá vyvýšený záhon s paprikami a rajčaty. Že tykve hokaido rostou na místě zříceného ovčína a jak nám tekla voda po dvoře, dokud jsem nepostavil své malé vodní dílo.

Už si nikdo nemusí nic představovat, historii máme ve fotoknize.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..