Z tohoto kolečka vás záda bolet nebudou

motuckoA věru ani ruce. Můžete ho naložit do plna, vozit sto kilogramů nákladu a ani se nezapotíte. Můžete vozit do kopce i z kopce jakýkoli náklad po své zahradě a kříže vás nebudou bolet. S tímto kolečkem vás práce bude bavit a možná si ho budete muset hlídat, aby vám s ním po zahradě nejezdil někdo jiný. Práce s ním je zábavná a návyková. Odkdy vymysleli Motúčko, přestalo být vození materiálu po zahradě nebo na stavbě dřinou. Odkdy máme v zahradě Motúčko, nebolí mě záda ani ruce.


Poprvé jsem viděl Motúčko, tedy motorové kolečko, v televizi v programu pro zahrádkáře. Zaujala mě jeho schopnost jízdy do kopce s plně naloženou korbou, ale zejména to, že ho není třeba za rukojeti držet v rukou. Kromě silného elektromotoru v předním kole, napájeného z baterie pod korbou, disponuje toto motorové kolečko i velkým množstvím příslušenství a výbavy. Když jsme ho objednávali do naší zahrady, rovnou jsme přikoupili i část z ní.

Nejvíc mě zaujaly zadní kolečka, které drží Motúčko neustále v pracovní poloze. Při potřebě jízdy stačí otočit spínač a kolečko se pohne. Žádné zvedání, žádné držení. Snadno udržujete směr jeho jízdy, protože pomocný podvozek dovoluje kolečko řídit. Ale zejména nese spolu s předním kolem celou váhu nákladu.

stromy

K pomocnému podvozku lze dokoupit i vertikutátor trávníku. Mnohem zajímavější je ale využití pomocného rámu při předním kole. Na rám jsem si dokoupil adaptér na kouli ISO 50, s ním dokážu manipulovat s vlečkou za osobní auto a odtlačit ji například z parkoviště do zahrady a zpět nebo jet s vlečkou o pár domů dál k sousedovi. Aniž bych musel připojovat vlečku k autu, zapojovat kabel, složitě couvat do dvora.

Pro převážení kmenů skácení stromů v zahradě slouží vidle s jednoduchým nakládáním. Při troše šikovnosti se s nimi dají vozit i sloupy. A když je trávník uvolněný, místo vidlí připojíte vřetenovou sekačku a sečete. V zimě nasadíte bočně natáčený sněhový pluh a očistíte od sněhu příjezdovou cestu k domu. Na jaře vyměníte sněžný pluh za pluh na orání a naděláte brázdy v zahradě. Stále se stejným motorovým kolečkem na baterky.

Cokoliv v zahradě potřebuji přemístit, použiji Motúčko. Z tohoto kolečka mě záda ani ruce po práci nebolí. Dokážu udělat více, méně musím odpočívat. Odkdy mám Motúčko, práce v zahradě přestala být dřinou a je to jen zábava.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..