Bez foťáku do zahrady nechodím

fotograf To je vám už jako pravidelným čtenářům tohoto webu zřejmě dávno jasné. V kapse mám vždy s sebou foťák a všechno, co dělám, si fotografuji. S výjimkou betonování sloupů pro bránu, tam jsem na průběžné focení v zápalu práce jaksi zapomněl. Jinak si vše pravidelně zaznamenávám a ne pouze v zahradě. Fotografovat mě zkrátka baví.


K fotografování jsem přičichl už na základní škole, sám jsem začal aktivně používat foťák na záznam života na vysoké škole a jistý čas bylo fotografování dokonce součástí mé práce. S některými snímky se rád pochlubím i mimo oborových webů. Ale nejčastěji fotky dokumentují všechny mé hobby. Proto není divu, že jsem si i novou zahradu důkladně nafotil „v původním znění“ a nyní dokumentuji vše, co v ní opravíme nebo uděláme nové.

Doma máme mnoho fotografií z našich výletů i ze staré zahrady. Nafocené mám i mnohé výrobky, které doma a v zahradě používáme. Když se podíváme na desetileté snímky, tak si uvědomíme, že si už ani nepamatujeme, jak to tehdy vypadalo. Takže jsme si řekli, že i novou zahradu budu pravidelně fotit a dokumentovat tak její přerod. A že pomocí fotek a tohoto webu vytvoříme jakýsi deník, zaznamenávající co jsme kdy dělali, koupili, jak se zahrada vyvíjela. Doufám, že už nyní je vidět pokrok a že je to pokrok dobrým a správným směrem.

Když přijdu do zahrady, v jedné kapse mám lámací nožík, ve druhém svinovací metr, v dalším mobil a samozřejmě i foťák. Nefotí mobilem, protože se považuji za ortodoxního fotografa a mobil nikdy nemůže udělat takovou fotku, jako jakýkoliv foťák. Stačí dát snímky stejného objektu z mobilu a foťáku vedle sebe a hned je vše jasné. Přestože nevylučuji, že hodně lidem se jejich obrázky z mobilu líbí a stačí jim.

Čím fotím já? Na běžné fotky během práce nosím takového malého mrzáka, kompakt Canon PowerShot A2500. Dokáže slušně exponovat i ve zhoršených světelných podmínkách, fotí i trošku jinak, než jen „na automat“, ukáže mi mimo jiné i histogram a v kapse nepřekáží a netěží. No občas si udělám čas a projdu se po zahradě se zrcadlovkou Nikon D5100 a také fotografováním si udělám radost. Myslím, že i po oříznutí a zmenšení fotek dokážete rozeznat, které fotky jsem dělal kompaktním fotoaparátem a které zrcadlovkou.

No ale tento web není o fotografování, ale o zahradě. Fotky mají pouze dokumentovat její vývoj a podávat o tom zprávu. Přeji vám i nadále příjemné čtení tohoto webu, abyste zde našli rozptýlení i poučení. Mohu vám slíbit pokračování. Protože já do zahrady bez foťáku nechodím 😉


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..