CAD programy ulehčí technické kreslení: vyberte si ten správný

Hledáte vhodný program na technické kreslení, který vám ulehčí práci? Požadujete přesnost, kontrolu a velké množství funkcí? Chcete kreslit bez zbytečných obav a chaosu? CAD programy jsou tou správnou volbou.

Jaké hlavní výhody mají CAD programy?

Přesné rýsování

Vytvářejte přesné technické výkresy rychle, jednoduše a bez chyb. Uchopením významných budov, zadáváním souřadnic z klávesnice, kontrolou polohy kurzoru krokem či trasováním.

Asociativní kóty

Popište rozměry a tvary pomocí lineárních, šikmých, sklopených či úhlových kót. Pokud návrh upravíte, kóty se automaticky přizpůsobí.

Připojení referencí

Podložte si výkres externím souborem (xRef) DWG, DGN, či PDF. Po kalibraci bodu vložení a velikosti můžete nastavit také průhlednost. Potom už jen kreslíte a kótujete.

Jednoduché změny

Funkce pro kopírování, přetahování či zrcadlení entit vám umožní vytvářet různé varianty a změny návrhů.

Okamžitá odezva

Po dobu kreslení, modelování a změn v návrzích dostáváte od programu okamžitou zpětnou vazbu. Požadovaný výsledek vidíte při pohybu kurzoru ještě před samotným potvrzením.

Které CAD programy si vybrat?

Záleží na tom, jaké profesi se věnujete a vašich požadavcích na program. Které funkce potřebujete? Následující programy jsou vhodné i pro ty, kteří byli zvyklí na AutoCAD. Funkce i postupy jsou velmi podobné.

Univerzální CAD program na technické kreslení

CAD program GS Soft Standard na přesné rýsování představuje jednu z nejrozsáhlejších funkcí pro univerzální 2D technické kreslení na trhu. Je racionální alternativou za AutoCAD LT.

Nakreslíte jakýkoliv 2D technický výkres na základě mezinárodních a národních norem či vlastních standardů. Možnosti jsou díky bohaté databázi typů čar, kótovacích stylů či výkresových šablon velmi široké. Velkým benefitem tohoto programu je také podpora rozšíření o profesionální nástavbové aplikace a moduly.

CAD program na 2D i 3D technické kreslení

Program GstarCAD professional je vhodnou alternativou za velký AutoCAD. Nabízí ty nejlepší nástroje pro univerzální 2D technické kreslení v libovolné profesi. Obsahuje plnou funkcionalitu výše uvedené verze GstarCAD Standard, rozšířenou o další funkce jako Lupa či Dynamické bloky. Navíc se však liší ve 3D – základní 3D modelování a objemové funkce (sčítání, odčítání, průnik), import a export modelů z jiných 3D CAD/CAM programů, generování 2D řezů a pohledů z 3D modelů na rychlejší dokončení 2D dokumentace, nástroje na úpravy 3D objemových těles či STL export pro 3D tiskárny.

CAD program pro strojírenství

2D CAD program na technické kreslení GstarCAD Mechanical představuje to nejlepší pro strojaře. Obsahuje úplnou funkcionalitu programu GstarCAD Professional, stejně tak, jako další funkce urychlující tvorbu 2D strojírenské dokumentace. K dispozici je databáze normalizovaných součástek a ocelových profilů. Dále tady můžete využít značky a symboly strojírenského kreslení, číslování pozic či generování kusovníků a tabulek děr s možností exportu.

GstarCAD Mechanical spolupracuje s 3D CAD systémy, jako jsou Autodesk Inventor, SolidEdge, Solidworks, PTC/Creo formou importu 3D objemových modelů. To umožňuje jednodušší úpravu či generování 2D řezů a pohledů. Program podporuje neparametrické 3D objemové modelování, základní 3D objemové funkce či STL export pro 3D tisk.

CAD program pro architekty

Rozšířenou nabídku příkazů a funkcí programu AutoCAD či jiného DWG kompatibilního CAD programu ocení všichni architekti. Všechno toto je možné použít k efektivnějšímu vytváření stavebních plánů, řezů a půdorysů. Program GstarCAD Architecture obsahuje praktické funkce, jako jsou vícevrstvé stěny, architektonické kótování či rychlé vytváření popisů, ulehčující technické kreslení. Užitečná je také rozsáhlá knihovna oken, dveří, nábytku a dalších zařizovacích předmětů. Kromě toho máte možnost v programu navrhovat havarijní únikové plány a trasy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..