Jak na akné

devce Akné je nejčastěji spojováno s obdobím puberty, ale drobné vyrážky trápí nejen dospívající a ne pouze na obličeji. V menší míře se vyskytují i u malých dětí stejně jako u dospělých a kromě obličeje mohou postihovat i pokožku na zádech. Není to nic příjemného, proto každý, kdo akné trpí, se jich snaží zbavit. Pro úspěšnou léčbu akné je ale dobré vědět, jak a proč akné vzniká.


Příčin může být několik a nejintenzivněji se vyskytují při kombinaci několika faktorů. Protože nejvíce na akné trpí dospívající mládež, dívky i chlapci bez rozdílu, má se za to, že jejich vznik významně ovlivňují hormony. Mladí lidé procházejí razantní změnou duševní i tělesnou, mění se i jejich struktura pokožky a tělo roste. Pokožka je největším orgánem lidského těla a je také nejvíce zatěžována a vystavovaná vnějším vlivům. Mastná pokožka obličeje a zanesené póry na ní, což ztěžuje dýchání kůže, se snadno zapálí a výsledkem jsou nevzhledné hrbolky s typickou bílou tečkou uprostřed.

Teorii o hormonálním pozadí vzniku akné podporuje i výskyt akné u některých kojených batolat, tyto získávají hormony právě z mateřského mléka. V malé míře se akné vyskytuje i u žen ve věku kolem 40 až 50 let.

Dalším důvodem může být nedostatečná hygiena pokožky obličeje a pohyb na místech s vyšším znečištěním ovzduší, a stejně tak chybějící ochrana obličeje před silným sluncem nebo větrem. Zkrátka nedostatečné chránění kůže před podrážděním, která se na tyto podněty zapálí, vznikají malé vředy.

tvar

Všechny návody na zmírnění projevů či odstranění akné z pokožky se zaměřují na řešení následků, ne vzniku akné. Tedy rady omývat pokožku obličeje pouze čistou vodou, jiné rady o mytí několikrát denně mýdlem nebo doporučení používat pouze kosmetické vody na ošetření problémové pleti nevedou k úplnému odstranění problému, který začíná jako kosmetický problém, ale mnoho mladých osob trápí i na duši a ztěžuje jim společenský kontakt s vrstevníky.

Pokud akné vzniká uvnitř pokožky, ať už na nose, bradě, lících, nebo i na zádech, tak i léčení by mělo začínat právě zde. Stejně uvažovali i výzkumníci v Brna, když pracovali na vývoji přístroje, aby zabránily vzniku akné a odstranil akné z pokožky. Po deseti letech měli v rukou přístroj se správným poměrem plošného magnetického pole, tepelného pole a světla správné vlnové délky, který se snadno používá. Klinické zkoušky s 90% úspěšností odstranění stávajících akné z pokožky dovolují nabízet tento přístroj široké veřejnosti.

K vyřešení citlivého problému, jakým akné nepochybně jsou, stačí nyní doplnit péči o pleť ráno a večer deset minutovým působením přístroje Face-Up. Neznamená to, že si už nemusíte svou tvář mýt nebo že zahodíte všechnu svou kosmetiku. Přístroj neslibuje zázraky. Zkušenosti však ukazují, že s Face-Up akné výrazně ustupuje a pokožka obličeje se stává opět krásnou a hebkou.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..