Klasika, Fieldmann

To jsem si řekl počas sečení. Spíše jsem si řekl „Klasika, Fieldmann FZS3020B“ a dokosil jsem. Všiml jsem si totiž, že se mi začalo hůře sekat a na volnoběh měl křovinořez vysoké obrátky. Až tak, že zabírala odstředivá spojka a točila se mi hlavice se žací strunou. No nic, i tuto drobnost zase opravím. Jen co sekačka vychladne.


Ještě před vypnutím motoru jsem rutinně zakýval s krytem vzduchového filtru. Samozřejmě, zase se hýbal.Vše je jasné, povolený karburátor. Šroubky nevydržely vibrace spalovacího dvoutaktního motoru a uvolnili se. Přesně jako před lety, když se to stalo na prvním kusu tohto křovinořezu, čtvrtý rok jeho používání. Tehdy jsem hledáním příčiny poruchy strávil více času, teď jsem šel na jistotu. Asi seču trochu víc, závada se projevila již třetí rok používání křovinořezu. Křovinořez jsem tedy vypnul, dal do chládku a po vychladnutí jsem ho za pár minut opravil.

Vzal jsem sadu nářadí, kterou dává každý prodejce čínských křovinořezů téměř stejnou ku každému kusu a z ní jsem vybral menší ze dvou imbusových klíčů. Centrálním šroubem s plastovým nástavcem jsem uvolnil a sundal filtr vzduchu a za ním dva imbusy, které drží jednak konzolu tohoto krytu filtru a taky karburátor k plastovému mezikusu. Ty šrouby, které se musí přitáhnout, jsou až za ním. Když to budete dělat, dejte pozor, abyste nepoškodili těsnění karburátoru. Jestli karbes drží, stačí naň trochu poklepat, určitě ho nepáčte šroubovákem, abyste to těsnění nepoškodili. Po sundání karburátoru už jsou přístupné dva šrouby s imbusovou hlavou, stačí dotáhnout, utřít ten černý mastný flek na krytu motoru z unikajícího paliva a opět složit.

Oprava trvá pět minut a dá se udělat i mimo dílny. Stačí mít s sebou to nářadí. A po opravě karburátoru jsem dotáhl i uvolněné šrouby krytů motoru. Naštěstí za osm let používání dvou kusů křovinořezu Fieldmann FZS-3020B je to jediný problém, který jsem s ním musel řešit. Jinak tento křovinořez s 1,15 kW třicetkubíkovým motorem slouží spolehlivě, je dostatečně výkonný a používám ho na větší část ploch, které seču nějakým křovinořezem.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..