Roční dálniční známka Rakousko: Užijte si neomezené cestování po celý rok

Rakousko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro motoristy z celé Evropy, kteří sem přijíždějí nejen za krásnými scenériemi a kulturními památkami, ale i díky skvělé infrastruktuře. Pro ty, kteří plánují časté cesty po rakouských dálnicích, je roční dálniční známka ideálním řešením.

Chystáte se do Rakouska? Roční dálniční známka Rakousko je určena pro motoristy, kteří pravidelně využívají rakouské dálnice a rychlostní silnice. Tato známka umožňuje neomezené cestování po celý rok za cenu 96,40 EUR. Stejně jako u jiných typů dálničních známek je i roční známka elektronicky propojena s registrační značkou vašeho vozidla, což znamená, že nemusíte nic lepit na čelní sklo, ani pak nic pracně strhávat.

Známka je aktivní v okamžiku, kdy obdržíte aktivační email. Při platbě kartou se známka aktivuje nejpozději do 30 minut. Jestliže platíte bankovním převodem, může aktivace trvat i několik dní. Je důležité si toto načasování ohlídat, aby vaše známka byla aktivní v době, kdy ji plánujete začít využívat. Důležitý totiž není datum a čas platby, ale termín potvrzení její aktivace.

Kde koupit rakouskou dálniční známku online?

Rakouská dálniční známka online s dá snadno zakoupit na webu ATVIGNETTE. Tento portál nabízí širokou škálu dálničních známek, včetně roční známky, a také úsekových mýtných karet. Proces nákupu je jednoduchý a rychlý – stačí si vybrat typ známky, zadat registrační značku vašeho vozidla a provést platbu. Roční dálniční známka Rakousko je díky své výhodnosti velice oblíbená mezi motoristy, kteří do Rakouska cestují během roku opakovaně, případně na delší dobu.

Když dálniční známka nestačí

Rakušané mají skvělou infrastrukturu, jsou na ni náležitě pyšní, ale rovněž si její používání umí nechat zaplatit. Takže, i když roční dálniční známka pokrývá většinu rakouských dálnic a rychlostních silnic, existují některé úseky, kde je nutné zaplatit úsekové mýtné. Na těchto úsecích je třeba platit úsekové mýto zvlášť. Zde je seznam úseků zpoplatněných navíc mýtným:

  • A 9 Pyhrnská dálnice (mezi exity Spital/Pyhrn a Ardning, a mezi exity St. Michael a Übelbach),
  • A 10 Taurská dálnice (mezi exity Flachau a Rennweg),
  • A 11 Karawankská dálnice (mezi exity St. Jakob im Rosental a státní hranicí v Karawankském tunelu),
  • A 13 Brennerská dálnice (celá dálnice A 13),
  • S 16 rychlostní silnice Arlberg (mezi exity St. Anton am Arlberg a Langen am Arlberg).

Investice do dálniční známky je současně investicí do ekologie

Dálniční doprava má svůj vliv na životní prostředí, a proto se Rakousko snaží snižovat tento dopad prostřednictvím různých ekologických opatření. Část manipulačních poplatků za dálniční známky je investována do projektů na snižování emisí a obnovu lesů. Například se financují projekty na sázení stromů, což pomáhá kompenzovat emise CO2 způsobené dopravou. Díky tomu nákupem dálniční známky nejen podporujete infrastrukturu, ale také přispíváte k ochraně životního prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..