V neděli jezdí Maďaři na Slovensko

dog Pěkné a slunné víkendové dny trávíme každý svými koníčky. A motorkáři výlety po cestách naší země. Ať už jedete na motorce, kole nebo cestujete autem, nemůžete si nevšimnout, kolik part i jednotlivců je během víkendu i na těch zapomenutých cestách. No zvláště v neděli je vidět, kolik motorek po Slovenských silnicích jezdí s maďarskými evidenčními čísly. Je to podstatně více, než je vidět v sobotu. Čím to může být?


Slovenská krajina je krásná každý den. Zapomenuté cesty a silničky přes horské vesničky, průsmyky a úzké doliny, to vše dělá jízdu fascinující. Tak proč je na Slovensku maďarských motorkářů více pravidelně v neděli?

Ačkoli je to zní téměř nemožně, vyhnala je jejich vlastní vláda. Ne, nebojte se, v Maďarsku nepřijali žádný zákon, který by zakazoval nebo omezoval v neděli jízdu na motorce. Přestože při dnešních politicích je možné leccos. V Maďarsku ale platí zákaz nedělního prodeje v obchodní síti. Otevřené jsou jen benzínky.

masiny

Takže pokud si Maďaři chtějí udělat delší výlet na motorce, plánují cestou i něco sníst a nemají to být bagety často pochybného složení v občerstvovacím koutě čerpačky, v neděli si v supermarketech nic nekoupí. Alespoň tedy doma ne. Ale je pro ně snadné naplánovat si výlet za hranice, navštívit slovenské silnice a zastavit se nakoupit proviant v slovenských obchodech, které jsou otevřeny i v neděli. A protože mnoho obchodních řetězců má své prodejny i v Maďarsku i na Slovensku, není pro jejich jižní sousedy jejich sortiment neznámý. Při placení kartou si dokonce ani nemusí zaměňovat peníze. A při samoobslužném způsobu nákupu dokonce ani nemusí umět slovensky mluvit. Naberou si do košíků pečivo, paštiky, konzervy, nápoje, vyloží na pás a beze slova zaplatí kartou. A po posílení se opět mohou pokračovat ve svém výletě po krásných slovenských koutech.

A vy pokud plánujete nedělní výlet do Maďarska, nezapomeňte, že všechny obchody a obchodní domy jsou v Maďarsku v neděli zavřeny. Nic si tam nekoupíte, kromě benzínu do své mašiny. Proto si přibalte něco pod zub, abyste v sedle neseděli hladoví a nervózní.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..