Driftování jako zajímavý koníček

Driftování se dá dnes považovat za velice zajímavý koníček. Jen je potřeba vědět, že by se nemělo driftovat v provozu. V takovém případě vám hrozí nemalá finanční sankce a vězení. Jestliže ale budete driftovat na místech, kde je to povoleno, nemusíte se ničeho bát. Nikdo vám totiž nic neřekne. Vy tak máte o zábavu postaráno. Mimo jiné se dnes v driftování pořádají různé soutěže a turnaje. Chcete-li se stát skutečným profíkem, co se týče driftu, pak je potřeba se začít správně učit. Nevíte, jak začít? Máte pocit, že to nezvládnete? Pojďme se na to společně podívat.


Začínáme s driftováním aneb poznejte zajímavý koníček

Každý malý detail je důležitý u driftování. I to, jak sedíte. Je potřeba sedět tak, aby byly vaše ruce volné. V zatáčkách se v žádném případě nesmíte přidržovat volantu. Lopatky by naopak měly být neustále zaraženy do sedačky. Myslíte si, že je driftování pouze o volantu? Potřebujete auto zvládat celé, aby bylo driftování správně prováděno. Auto musíte mít jinými slovy pod kontrolou. Jedině tak s driftováním začnete podle předepsaných norem. Je dobré si najít dobrého trenéra. Jedna věc je správně začít, druhá věc následně přenést všechna doporučení do praxe.

S tím vám může nejlépe pomoct člověk, jež už má s driftováním zkušenosti. Dalším důležitým bodem je správný pohled. Plánujete jezdit bokem a na to je potřeba neustále myslet. Musíte mít perfektní výhled a sledovat silnici a bod, který chcete projíždět. Pokud se zaměříte na bod, jež nechcete, mezi které patří například strom nebo jiný ohrožující bod, pak vám hrozí nehoda. Pohled je tedy rovněž jeden z nejdůležitějších parametrů, jak začít s driftováním. Jako první je dobré si vyhledat místo, kde v okolí nic není. Jen čistá plocha bez překážek.

Na co se u driftování dále zaměřit?

Neporadíme vám zde, jak přímo začít a co dělat. Poradíme vám, jak se soustředit a na co se zaměřit. Každý z výše uvedených bodů je pro vás podstatný. Přesně tak i myšlenky. Driftujte pouze tehdy, kdy jste pořádně vyspaní a soustředění. Soustředěnost musíte mít mimo jiné i na volant. Raději dělat s volantem malé tahy než větší. Snadno totiž můžete skončit ve škarpě. Soustředěnost totiž rovněž patří mezi jeden z nejdůležitějších bodů vůbec. Na to byste neměli v žádném případě zapomínat. Chtěli byste se dozvědět o posledním důležitém bodě? Následujte nás!

Posledním bodem je driftování na sněhu. Takto se naučíte snáz, protože na sněhu vám stačí ke driftování nižší rychlost. O to větší výhodu máte. Nemusíte auto příliš rozjíždět k tomu, abyste driftovali. Jízda na sněhu je ideální volbou, jak začít.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..