I váš počítač si zaslouží pravidelný servis

S autem byste měli pravidelně jezdit do servisu. Stejně tak i počítače a notebooky si zaslouží pravidelnou péči. Jestli od nich požadujete, aby fungovaly rychle a bez problémů, raději si čas od času tu chvilku na pořádné vyčištění udělejte. Nebo je odneste odborníkům.

Počítač si zaslouží vyčistit aspoň jednou za dva roky. Tento časový údaj je samozřejmě orientační, protože záleží na tom, jak moc ho používáte a v jakém prostředí. Je-li s vámi stále na stole, pravděpodobně není tak ohrožený jako nějaký notebook, který používáte v posteli, hodíte ho do batohu nebo vybalíte venku na louce.

Zbavte se přehřívání i zpomalení

I když se o počítač či notebook budete zodpovědně starat, stejně se časem zanese prachem. Ventilátor do sebe prach nasává, tomu se neubráníte. Můžete jen oddálit dobu, kdy k zanesení prachem dojde.

Pak je potřeba notebook či počítač demontovat. Co jde, odstraní se jemným štětečkem. Zbytek je možné vyfoukat pomocí vzduchu stlačeném v kompresoru.

A jak poznáte, že je na čištění ten pravý čas? Hodně hučí ventilátor, notebook se neustále přehřívá a je pomalý.

Za zpomalení může i vir

Zpomalení ovšem nemusí mít na vině pouze prach. Někdy za ním stojí například skrytý vir. Jestli je váš počítač podezřele pomalý a vy si nejste jistí, proč tomu tak je, v rámci vlastní bezpečnosti ho svěřte raději odborníkům. K vašim službám je připraven například Brno pc servis – Fopanet. Notebook či počítač prohlédnou, stanoví diagnózu a také opraví. Navíc vám mohou nainstalovat antivirus ESET, aby příště k takovým situacím nedocházelo. Jsou totiž Bronze partnerem společnosti ESET.

Servis PC a notebooků v Brně vám pomůže i s dalšími běžnými potížemi. Vyčistí politý notebook, vymění panty, grafickou kartu, klávesnici, displej, napájení, zdroj apod. Více informací najdete přímo na jejich webových stránkách https://www.fopanet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..