Inteligentní domácnost pro každého

Ještě nedávno byly kamerové systémy s přístupem k záznamu přes internet vymožeností jen pro ty největší fanoušky techniky a podnikatele. Dostupnost datových sítí i zařízení pro kontrolu a řízení domácnosti umožňují tyto moderní prostředky využívat dnes už každému. Jak funguje inteligentní domácnost?

V zásadě můžeme říct, že inteligentní domácnost pracuje na systému snímačů a ovladačů, připojených na centrální jednotku a ovládání přes smartfón. Systém se dá používat nejen v bytech a rodinných domech, ale samozřejmě také v kancelářích.

Kromě funkcí ostrahy objektu a informování o narušení oplocení nebo otevření oken či aktivování pohybových senzorů nám tento systém předává informace například o teplotě uvnitř. Pokud máme pravidelnou pracovní dobu, můžeme si nastavit automatickou změnu teploty pomocí ovládání kotle vytápění. Při odchodu z domu do práce se teplota automaticky sníží, před příchodem nám systém zatopí na naši oblíbenou teplotu. Když však přicházíme domů v nepravidelném čase, pomocí ovládání smartfonem si zatopíme ještě na cestě z auta. Anebo v létě pustíme klimatizaci.

Inteligentní domácnost

Mimo této notoricky známé funkce inteligentní domácnost dovede i simulovat naši přítomnost doma, i když jsme třeba na dovolené. V závislosti od použitých snímačů a ovládacích prvků dovedeme rozsvítit světlo v místnosti, spustit a vytáhnout žaluzie nebo třeba nechat chvíli hrát rádio. Prvků je skutečně hodně. Všechny spínače a senzory lze propojit bezdrátovým systémem z-wawe bez vrtání do zdí a tahání drátů a všeho toho nepořádku kolem. Proto se hodí nejen do novostaveb, ale i pro montáž do už zařízených objektů a domů.

Široká škála nabízených možností je opravdu nepřeberná. Z produktů značky Fibaro si můžete vybrat jen ty, které potřebujete. A když budete se systémem inteligentní domácnosti spokojeni, klidně si přidáte další senzory a ovládací prvky. Svoji domácnost budete mít plně pod kontrolou, i když nejste doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..