Jak se bránit nechtěným slunečním paprskům?

Děsíte se nadcházejícího teplého počasí, zejména pak parných letních dnů? Pokud teploty ve vašem domově v tropickém létě přesahují únosnou mez, je na místě zamezit pronikání nechtěných slunečních paprsků. Jak na to? Možností ochrany oken před slunečním zářením je celá řada, některé způsoby jsou ovšem efektivnější než jiné.

Vnitřní žaluzie

Vnitřní žaluzie jsou stále zřejmě tím nejběžnějším řešením. Čím dál více lidí od nich však upouští, neboť jejich údržba není zrovna jednoduchá a do některých interiérů se zkrátka a dobře nehodí, což je problém zejména vertikálních žaluzií, které zůstávají výsadou spíše komerčních prostor a veřejných budov. V poslední době jsou oblíbené nejrůznější typy rolet, ale i zde je třeba počítat s náročnější údržbou.

Venkovní žaluzie

Stále častěji se můžete setkat s venkovními žaluziemi, které se sice postarají o dokonalé zaclonění, ovšem v jejich neprospěch hovoří vyšší pořizovací cena. Zároveň je třeba mít na paměti, že v interiéru bude při jejich použití nedostatek denního světla, což nemusí být zrovna příjemné.

Protisluneční fólie

Na vzestupu jsou poslední dobou speciální protisluneční fólie, které brání vstupu značné části sluneční energie a také nežádoucího ultrafialového záření. Spojují v sobě hned několik výhod, a to nulovou údržbu a také nenápadný vzhled. Navíc je lze použít i tam, kde instalace jiných typů stínění není z nějakého důvodu možná.

V Brně protisluneční fólie na budovy (z kw prosím odkazujte na https://sunpro.cz/tonovani-autoskel/protislunecni-folie/) instaluje společnost Sun-Pro, která rovněž nabízí v rámci Brna tónování autoskel (z kw prosím odkazujte na https://sunpro.cz), což zlepšuje komfort při cestování nejen s malými dětmi.

Závěsy

V našem výčtu nemohou chybět ani závěsy. Nutno však podotknout, že závěsy častěji plní spíše estetickou funkci, ale co do clonění jejich užitnost může pokulhávat. Praní a žehlení závěsů ale dokáže docela otrávit, nehledě na to, že v závěsech se hromadí značné množství prachu.

Jak na nechtěné sluneční paprsky vyzrajete vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..