Jak si najít na čtení více času

Jak už sami víte, čtení je činnost, která patří bezesporu mezi koníčky a záliby. Dělat ji může prakticky kdokoliv. Samozřejmě vás čtení musí bavit, jinak vám čas při této aktivitě nebude vůbec plynout. Pokud ale čtení patří mezi vaše koníčky, uvidíte, jak vám čas utíká neskutečně rychle. Sotva dočtete pár stránek knihy a už si musíte jít následně lehnout nebo vystoupit z městské hromadné dopravy. Jestliže si na koníček nedokážete najít čas, představíme vám pár tipů, které by vám mohli pomoci.


Jak si najít na čtení více času?

Začít musíte tím, že si určité priority a jeden den strávíte nad tím, jaké knihy si budete chtít přečíst. Pokud neuděláte tzv. seznam knih, které si chcete v průběhu roku přečíst, budete se tím zabírat zbytečně dlouho, čímž přijdete o nemálo volného času. Nemusíte být naštvaní za to, že v průběhu dne, během kterého si budete psát seznam knih, nestihnete přečíst ani jedinou stránku knihy. O tom to je, den je určený pro to, abyste si našli své oblíbené knihy. Ty se odrážejí většinou od žánru. Víte, jaký žánr vás baví nejvíce nebo v tomhle směru nemáte ještě jasno?

Je-li čtení knih opravdu váš koníček, čas si vždy najdete. Musíte jen začít přemýšlet jinak. Nemůžete večer usnout? Snažte se ponořit do čtení knih a v momentě, kdy vám budou padat oči ji odložte a pokuste se o spánek znovu. Jedině tak dokážete rychleji usnout. Čtení je relativně namáhavá činnost, alespoň z pohledu vašich očích. Pokud jsou během dne unavené, budete moct o to rychleji usnout. Knihu vždy mějte po ruce, nejlépe na nočním stolku. Takhle budete mít jistotu, že si ji máte každý den před spaním vzít do rukou a začít tak poté číst. Čtení knih se nemusíte ale věnovat pouze před spánkem.

Zkuste čekání nebo dlouhé chvíle překonat pomocí knih

Znáte to, jste u lékaře nebo v městské hromadné dopravě a cestujete do práce. Každá minuta vám připadá jako hodina. Máte pocit, že čas vůbec neplyne. Proč si nevzít knihu a nezačít číst? Náhle uvidíte, že jakmile si přečtete pár stránek své oblíbené knihy, budete muset vystupovat nebo vás budou volat do ordinace. Ať tak nebo tak, čtení knihy není pouze koníčkem do postele, ale také i na zpříjemnění během dlouhého čekání. Týkat se to může i jiných činností, nemusí jít nutně jen o čekání v ordinace. Existuje mnoho činností, které vás nebaví a nejraději byste spojili nezbytné s užitečným.

Vše se bude pochopitelně odvíjet od toho, jaký si stanovíte cíl, co se týče počtu knih za jeden rok. Ten by měl být dostatečně velký, aby se vám nestalo, že nebudete mít co číst. Je dobré mít nějaké knihy i navíc, protože pomocí seznamu tak snáz můžete vstoupit do nového roku. Pokud vás žádná kniha momentálně nenapadá, usedněte k počítači a snažte se hledat. Jedině tak najdete co nejrychleji knihu, která se vám bude líbit, a kdo ví, třeba půjde o žánr, který by vás v životě nenapadl.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..