Jak si udělat vlastní web

mockupDnešní doba je digitální a informační. Všude jsou samé informace, některé jsou nezbytné a některé nás jen zajímají. Sami sdílíme informace ze svého života, rádi informujeme o svých koníčcích a hledáme informace pro sebe. Vždyť to je i důvod prudkého rozmachu sociálních sítí a mobilního internetu v smartphonech.


Otázka je, zda je výhodné být na modré sociální síti. Mít svůj profil, ke kterému mají přístup všichni stejně „postižení“. Ale současně být i zrnkem v moři písku. Tedy může být jen otázkou náhody, že se k informacím, které nadšeně publikujeme, i někdo dostane a bude je sledovat. A co je neméně důležité, námi publikovaný obsah, ať už text nebo fotografie, pak „zneužije“ majitel sítě, aby na ní publikoval našim fanouškům reklamu, na níž vydělá on, zatímco my věnujeme čas tvorbě samotného profilu. I sousedům pomáháte vydělávat nezištně?

Když už psát články a upravovat fotografie, tak pro sebe. Pro dobrý pocit a radost z práce. Chce to vlastní stránky. Jenže tvorba webových stránek není jednoduchá a dělat to amatérský zavání amatérským výsledkem. Nejde totiž jen o samotný design, který by měl korespondovat s tématem webu, ale i být snadno srozumitelný a pohodlně ovladatelný. A na druhé straně, tedy na serveru, by měl být web bezpečný. A pokud se výrobou webů neživíte, jde o celkem tvrdý oříšek všechny požadavky skloubit. Můžete se to sice naučit, ale ale kdy budete mít čas psát o svém koníčku? A budete vůbec mít čas na svůj koníček?

web

Při provozu vlastního webu bude možná náročnější „prorazit“, tedy získat si dostatečný počet pravidelných čtenářů, na druhé straně čas a energii, kterou věnujete propagaci vlastní webové stránky, věnujete sobě a ne nějakému nadnárodnímu koncernu, jehož bublina může kdykoli tak rychle splasknout, jako byla nafouknutá. Ne každému totiž vyhovuje, že ho špiclují na každém kroku. Ne každý chce mít internet v mobilu a v podstatě být zdržován od práce nebo vyrušován při odpočinku.

Pokud máte svůj koníček a máte pocit, že o tom máte co říct, rozhodně uvažujte nad volbou nechat si vyrobit web od profesionálů a sami se věnujte tomu, co vás baví. A psaní o tom.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..