Jak zdobit velikonoční vajíčka

Velikonoce se pomalu blíží, proto je na čase připomenout si tradice, které se tento svátek dodržují. Nejtradičnějším symbolem Velikonoc jsou zdobená vajíčka. Víte jak taková vajíčka ozdobit? Dalším znakem velikonoc jsou zajíčci, beránek, pomlázka a barevná výzdoba, poukazující na příchod jara.


Další věci, které je nutné si připomenout, jsou důležité dny kolem Velikonoc. Jako například Zelená čtvrtek, kdy se konzumují nějaké zelené potraviny, jako je špenát či hlávkový salát. Další důležitý den je Velký pátek či Bílá sobota. Během Velikonoční neděle je doporučeno už neuklízet a věnovat s pouze rodině. Následuje Velikonoční pondělí, kdy chlapci omlazují děvčata pomocí pomlázky a za to dostávají zdobená vajíčka.

Zdobení vařených vajíček

Kupte si barvičky na vajíčka. Nejtradičnější barvy jsou modrá, červená, žlutá a zelená. Jestliže máte rádi přírodní barvení, vyzkoušejte slupky z cibulí. Ty je nutné sbírat alespoň 3 týdny dopředu, ať jich máte dostatek. Jakmile máte vajíčka obarvená, můžete je zdobit například pomocí nálepek. Kupte si nálepky, které se na vajíčka připevňují tím, že se namočí do vody a následně přesunou na vejce. Pak je necháte zaschnout a nálepky krásně splynou s vejcem. Úplně nakonec můžete vejce naleštit pomocí oleje či sádla. Uvidíte, že vejce budou krásná, jako od profesionálů.

Zdobení vyfoukaných vajíček

Vejce si vyfoukejte alespoň jeden den dopředu a nechte pořádně vysušit. Následně můžete využít různé druhy barev. Konec konců můžete vyzkoušet i lak na nehty. Záleží opravdu na vás, s čím se vám dobře pracuje. Na vajíčka můžete vytvářet různé vzory. Například proužky, kytičky, srdíčka, kolečka. Opravdu cokoliv vás napadne.

Dalším nápadem je vosk. Vejce ponořte do rozehřátého vosku. Barva záleží pouze na vás. Jakmile vosk na vejci uschne, začněte pomocí dřívka vyškrabávat různé vzory. Opět se zde meze nekladou. Můžete vyzkoušet vejce namočit do více barev vosku. Hned se oživí celkový vzhled.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..