Stylové kousky si ušijete i doma

Šikovná švadlenka nemusí nosit konfekci. Stačí pohled do módního magazínu anebo zahlédnout zajímavou blůzu na někom na ulici a za pár dní už může mít svůj vlastní model outfitu na sobě při procházce městem. Kromě své vlastní šikovnosti a látky k tomu potřebuje ještě svůj vlastní šicí stroj.

Léto je skvělým obdobím pro předvádění svých kousků oděvů. Ušít zimní kabát čí lyžařskou bundu jednak není pro každého a na druhou stranu se na ně spotřebuje hodně materiálu, jehož zpracování zabere i hodně času. Taková letní sukně anebo šortky jsou nejen levné, co se materiálu týče, ale ušité jsou za krátký čas. Přímé a pevné stehy zajistí oblíbený šicí stroj, i když šikovná šička zvládne vše i ručně. Ovšem kdo by se s tím trápil, když strojem je to mnohem rychlejší. Vždyť přece máme i jiné záliby a starosti, na které také potřebujeme vyšetřit trochu času.

Šití oděvů pro sebe či své děti považují maminky nejen za zdroj finančních úspor, ale spíše za možnost, jak odlišit své oblečení od sériově vyráběného. Začátečnice s úspěchem využijí střihy z magazínů, ty zkušenější si už umí některé kousky navrhnout samy. Dílo zdárně dokončí oblíbený a ověřený šicí stroj. Každá švadlenka ten svůj dobře zná a proto se snaží využívat i starší stroje, pokud dobře slouží a dělají svou práci.

šicí stroj

Někdy ale musí k stroji zasednout manžel, domácí kutil. To když se šicí stroj porouchá. Když jsou dostupné náhradní díly do šicích strojů, je lehké opět zprovoznit starší mašinu. Zejména ty plně mechanické šicí stroje. Proto v mnoha domácnostech jsou stále používané stroje starší i padesáti let. Byla to fortelná konstrukce, která i dobře vypadala.

Dnes se takové staré šicí stroje dají sehnat na bleším trhu nebo internetovém bazaru. Nemusí být jen solitérem v rohu místnosti. Drobné náhradní díly na šicí stroje promění i historický šicí stroj v užitečného pomocníka domácí švadlenky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..