Jednoduchá police v zahradě

Polic není nikdy dost a pokud to platí v domácnosti, tak tuplem v malé zahradní chatce. Tak co pak ve velké zahradě? I přesto, že jsme ze staré zahrady do domku v nové zahradě převezli policový regál i skříňky, že jsem postavil nový velký dřevěný regál a že jsme využili všechny dostupné místa na uskladnění nářadí, materiálu i úrody, místa máme stále málo. Rychle jsem vytvořil nový policový regál.


Nedostatek úložného místa v naší nové zahradě je způsobenými dvěma faktory. Tím prvním je skutečnost, že druhý velký dřevěný policový regál stále není dokončen, přednost měli jiné práce v zahradě i kolem starého domu. A druhým zase hodně sklizně. Větší zahrada, dostatek vody i mimořádně úrodná zem způsobily, že zejména zeleniny máme opravdu nepočítaně. A přestože jsme ji statečně v průběhu zrání jedli, i na uskladnění jí zůstalo dost.

Nechat cukety nebo jablka na zemi, ač v bedničkách, není nejlepší nápad. Betonová podlaha ve starém domě je vlhká a úroda by mohla zamrznout. Jenže co dělat, když je zelenina i jablíčka již v bedýnkách a regál budu dokončovat ještě dlouho?

Improvizace mě opět zachránila. Přestože podle některých známých jsem mistrem improvizace, je to věc, kterou ze srdce nesnáším. Nemám rád provizorní řešení, které se stávají trvalými, nemám rád provizoria na úkor promyšleného plánovaného postupu. Provizorní řešení uznávám jen tehdy, když jsem přesvědčen, že jsem udělal maximum ve prospěch standardních řešení, ale vyskytl se nepředvídaný problém a je třeba zabránit dalším škodám. A tak jsem to viděl i v tomto případě.

A viděl jsem i v koutě odložen nevyužitý rozkládací dřevěný žebřík. Udělal jsem u zdi místo, roztáhl štafle a na příčky položil dolů dřevěné laťky, ve středu plastový rozkládací stůl a na vrch dřevěnou desku. Dost místa pro uložení několika plastových a papírových bedýnek, které nebudou ležet na studené a vlhké zemi a nebudou zabírat tolik místa, jako by byly položeny jedna vedle druhé, třeba na tom kempinkovém stole z plastu.

Když v zimě dokončím police ve vedlejší místnosti, přenesu bedýnky na ně a tento provizorní regál opět rozebereme. Nevylučuji ale, že se ještě někdy v budoucnu k takovému řešení vrátím. I bez toho, že bych musel za něco platit nebo by mi to dlouho trvalo vyrobit, dokážu postavit regál na počkání.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..