Elektrický kultivátor usnadní práci v zahradě

Kultivator-Florabest-FGH750 Jarní příprava půdy na pěstování zeleniny a dalších plodin je docela náročná činnost. O to náročnější, že se jedná o nárazovou práci, kterou je třeba stihnout v krátkém čase. Rytí sice můžete nechat na podzim a přes zimu počítat s tím, že voda a mráz rozloží velké hroudy na drobné. No i tak zřejmě budete chtít povrch půdy před výsadbou zkypřit a urovnat. Když chcete založit záhony na větší ploše, ruční práce jednoho nebo dvou lidí téměř nepřichází v úvahu. Je třeba na to silného pomocníka.


V nové zahradě máme násobně více prostoru na stromy i záhony. S tím souvisí i násobně více práce. No s poškozeným zády se toho nedá udělat příliš mnoho bez rizika bolestí nebo že si ublížíte. Navíc, v jarním období není rytí a úprava záhonů jediná činnost, kterou chcete stihnout ve správném čase udělat. Proto jsme se rozhodli, že si pořídíme kultivátor.

Strojních pomocníků do zahrady jsme plánovali pořídit si více. Každý stroj vyžaduje i péči, zvláště motorové jednotky. Abych minimalizoval počet spalovacích motorů v zahradní technice, tím i potřebu různých náhradních svíček a samozřejmě i zásobu benzinu s různým stupněm ředění oleje v benzínu (1:20, 1:25. 1:50), rozhodl jsem se, že pokud se bude dát, více strojů si pořídím v elektrickém provedení. V domě máme kompletně zrekonstruovanou elektřinu a do zahrady to není daleko, pomocí dvou 25 m prodlužovaček se dostanu téměř všude.

jahodovisko5

Když se v sezónní akciové nabídce Lidlu objevil elektrický kultivátor Florabest, neváhal jsem ani chvíli a ráno si přivstal, abych byl v nedaleké prodejně při otevření a tento malý rotavátor se mi dostal.

První prací pro kultivátor byla příprava dvou záhonů pro jahody, drobnou zeleninu a květiny. Dva záhony do tvaru U mají plochu asi po 14 m2 a dosud tam rostla pouze tráva, dvacet let dobře hnojená pasoucími se ovcemi. Rýt se mi to nechtělo ani trochu, takže jsem natáhl kabely a spustil kultivátor. Výrobce silně nedoporučuje používat tento stroj na kypření trávy, ale zdá se, že stroj o tom neví a kypří vesele i trávu s kořínky.

Výkon kultivátoru i v takové situaci je dostatečný. Samozřejmě že zpracování zkypřené, zryté nebo zorané země je lepší, jde to snadněji, ale i rozrušení travnatého povrchu s nízkou trávou se dá rychle zvládnout. Mnohem rychleji, než zrýt. A ušetřenou energii mohu věnovat jiné práci v zahradě. Koupě elektrického kultivátoru se určitě vyplatila a navíc stroje z Lidlu mají skvělý poměr mezi cenou a výkonem a životností. Vždyť kultivátor Florabest má záruku tři roky.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..