LEGO stavebnice nemusí být jen pro investory. Vyhrát si s ní mohou i dospělí

Dánská stavebnice LEGO je známá po celém světě. S největší pravděpodobností máte pár těchto stavebnic doma i vy, zvlášť v případě, že máte malé děti. Věděli jste však, že se skládání Lega může stát skvělým koníčkem i pro dospělé muže? Pokud ne, měli byste nás následovat.


Čech postavil na Legu kariéru

Své by o tom mohl prozradit například Milan Reindl, který se Legem dokonce živí. V minulosti to byl obyčejný chlapík, kterého téměř nikdo neznal, kromě jeho přátel. V nynější době ho snad miluje každé malé dítě, protože se pomocí LEGO stavebnic dostal do práce snů. Jeho práce spočívá v navrhování designu těchto stavebnic, a i přes to, že jde o velmi krásnou práci, je poněkud velmi náročná, jak sám uvedl Milan Reindl pro několik portálů.

Podle všeho za rok zvládne pár modelů, které se následně dostanou až do prodejen a vy je poté s oblibou nakupujete pro sebe nebo své děti. Kromě filmových a herních tématik jsou oblíbená auta nebo stavební stroje.

Nejde o jediný výdělek

Práce, která se povedla Milanovi je ojedinělá, toho jste si mohli všimnout v předchozích odstavcích. Kromě skládání stavebnice si můžete přijít také na hezké finanční prostředky. LEGO v dnešní době slouží mimo jiné jako investice. Investoři tak po celém světě nakupují převážně filmovou a herní tématiku. Krabice následně umístí do skříně nebo na poličku a nechají zavřené. Celoročně se tak mohou vyšplhat až na 12 %, což vám nenabídne žádný spořící účet.

Pochopitelně je potřeba se Legu věnovat, jinak můžete přijít nejenom o finanční prostředky, ale také o kalhoty. Investice je běh na dlouhou trať, kterou za žádnou cenu nezrychlíte. Vraťme se teď zpět ke skládání samotného Lega.

Skládat si může kdokoliv

LEGO už dávno není stavebnici pouze pro děti. V dnešní době se nachází po celém světě hodně fanoušků, kteří doma na poličkách mají místo medailí poskládané LEGO stavebnice. Člověk se může u Lega náramně zabavit. O to více v momentě, když o hraní poprosí i své děti. Celá rodina tak může polovinu dne strávit skládáním těch nejsložitějších modelů.

Některé stavebnice jsou navrhnuty tak, že s nimi mají problém i malé děti, které v jiných případech mají neskutečně obrovskou fantazii. Do hry tedy musí vstoupit dospělá osoba, a i to někdy nepomůže. Jestliže se stavebnicím nevěnujete, nejspíš se pořádně zapotíte. Čím více hodin skládáte, tím více zkušeností získáváte.

Koníček jako koníček

Možná tomu nebudete věřit, ale koníček nemusí být čistě jen v podobě fotografování, chození na hory nebo cestování. Zabavit se opravdu lze i Lego stavebnicí. Pokud máte rodinný dům, můžete si stavebnici vzít na zahradu. Tím se dostanete na čerstvý vzduch.

Máte-li doma děti, které tyto stavebnice vlastní, zkuste se s nimi do jedné z nich pustit. Uvidíte, že vás to nadchne a kromě toho budou i vaše děti velmi nadšené z toho, že se jim věnujete, čímž sdílíte jejich zájmy.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..