Máte přezuto? Tyto testované dezény se vyplatí

Od 1. listopadu vzniká řidičům povinnost přezout letní pneumatiky za zimní. Možná jste ještě nic neřešili v důsledku toho, že je počasí velmi příznivé a ona předepsaná souvislá vrstva sněhu minimálně do Vánoc jen tak nehrozí. Přesto je nejvyšší čas. Letní gumy nemají takové vlastnosti, aby vozidlo optimálně fungovalo na promrzlých silnicích. Jaké pneumatiky ale zvolit? Čtěte dál, na některé testované modely, jež stojí za to, upozorníme.

Na tyto gumy se můžete spolehnout

Vyzkoušeli jsme hned několik dezénů majících specifické vlastnosti. O které se jednalo?

Continental WinterContact™ TS 860

Optimální volbou pro vozy střední třídy jsou pneumatiky Continental WinterContact™ TS 860. Vyznačují se celou řadou inovativních funkcí, jimž vévodí systém Snow Curve+, díky kterému budou na auto působit boční síly. Zatáčení na zasněženém povrchu se tak stane mnohem pohodlnějším, jednodušším a bezpečnějším. Pneu disponuje specifickými 3D zářezy, do nichž je také vtlačován sníh. Zkracuje se tím mimo jiné brzdná dráha.

Matador MP 54 Sibir Snow

Vynikající vlastnosti na mokrém povrchu vozovky, který nás možná letos v zimě bude čekat častěji, mají pneumatiky Matador MP 54 Sibir Snow. Vyznačují se mimo jiné také konstrukcí do značné míry zamezující opotřebení auta. Ovladatelnost vozu jde samozřejmě ruku v ruce s brzdnými vlastnostmi, jež jsou na vysoké úrovni. I na sněhu se tento vcelku agresivní dezén dokáže bez problémů prosadit.

Semperit Master-Grip 2

Jezdíte-li často po vozovce pokryté sněhem, určitě vsaďte na dezén Semperit Master-Grip 2. Ten je charakteristický vynikajícími vlastnostmi, díky nimž usnadní jízdu na zledovatělém povrchu. Handling má vynikající ale i na suché vozovce.

Testované pneu rozhodně mají co nabídnout a záleží jen na tom, jakou jízdu preferujete a kde budete s vozem jezdit. Podívat se na zmiňovaná pneu a na mnohé jiné dezény můžete na Bestdrive.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..