Na co všechno využijete zakrývací plachty?

Zakrývací plachta je překvapivě užitečný pomocník, do nějž se rozhodně vyplatí investovat. Máte-li zahradu, využijete ji na různé způsoby. Přitom nejde o nijak vysokou investici, a pokud koupíte kvalitní, prožije s vámi dlouhá léta.

Zájem o krycí plachty stoupá hlavně na podzim. Lidé najednou zjišťují, že potřebují zakrýt zahradní nábytek či schovat dřevo. Kvalitní PE plachta materiál skutečně dobře zafixuje a slouží jak ochrana před počasím. Využívá se třeba na stavbách, když hrozí déšť.

S plachtami se dobře manipuluje

Zakrývací plachty se dají využít nejen na zahradě. Výborné jsou i k zakrývání vozíků či zajištění materiálu převáženého na voze. Manipuluje se s nimi velmi snadno, plachty z odolného a pevného polyetylenu jsou lehké a dobře se udržují. Krycí plachty s oky připevníte za pár minut a stejně rychle je i složíte.

Po složení je plachta malá, dá se převážet i v malé taštičce, což se bude hodit při cestě na dovolenou. Můžete si ji vzít s sebou na cesty pro vytvoření přístřešku, zakrytí stanu, izolaci stanu od země či vytvoření improvizované garáže.

Dobré krycí plachty něco vydrží

Samozřejmě záleží na tom, jak kvalitní plachtu si pořídíte. Orientujte se spíš na české výrobce, vynikající reference má společnost Plachty Štěpáník. Vyrábí plachty třeba i na míru a nabízí také speciální autoplachty.

Jejich plachty mají tepelnou stálost od -40 °C do 60 °C, jsou nepromokavé a vysoce odolné. Kraje plachty jsou zdvojené a najdete v nich kovová oka pro snadné upevnění. Plachty se vyrábí v modrém, zeleném, průhledném a bílém provedení.

Na webu společnosti Plachty Štěpáník se také dozvíte o dalších možnostech využití plachty. Dá se s ní zakrýt třeba dětské pískoviště či bazén, může posloužit také k výrobě pařeniště. V létě pod ní třeba vypěstujete zeleninu a přes zimu poslouží pro zakrytí dřeva. Stačí ji občas vyčistit proudem vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..