Jak udržet psa na pozemku

beagle-puppyTuto otázku jsem řešil, když jsem zvažoval, že na zcela velkém pozemku využiji na jeho hlídání pomoc psa. Nechci psa uvazovat na řetěz. Jednak se mi to nelíbí a jednak pes na řetězu nemůže efektivně hlídat pozemek, když se nemůže pohnout. A případný zloděj si musí dát pozor akorát na délku řetězu, štěkající uvázaný pes nepředstavuje žádné nebezpečí. Naštěstí i pro řešení mého problému existuje efektivní řešení.


Pes potřebuje volný pohyb a musí mít možnost se proběhnout. Jednak pro své zdraví a jednak pouze tak může zajistit celý rozlehlý pozemek před případnými nenechavci. Ohrada kolem pozemku je dobrá věc, ale kdykoliv může být plot poškozen. Ať už zloději nebo i lesní zvěří, protože jedna jeho část směřuje k louce a nedalekému lesu. A přestože věřím, že i můj nový pes bude dobře vychovaný a poslušný, netoužím po tom, aby se dostal z pozemku a volně pobíhal, ať už po louce nebo po vesnici a zbytečně obtěžoval sousedy.

Našel jsem stránku, kde nabízejí rádiové oplocení pozemku. Jeho součástí je i elektronický obojek pro psa. Na stránce mají velký výběr s ohledem na velikost psa i velikost ohrazeného pozemku a myslím si, že v nejširším sortimentu na internetu. Bezkonkurenční jsou také ceny a k tomu odeslání zboží do 24 hodím na mou adresu. Špičková nabídka.

vlcak

Po obvodu pozemku natáhnu drát, do kterého pustím signál ze základní jednotky. Když se pes přiblíží k hranici pozemku, jemný signál v obojku ho upozorní, že tam nemá co dělat. Při ještě větším přiblížení je signál intenzivnější, ale neubližuje mu. Chytrý pes rychle pochopí, že tam nemá co dělat. Navíc vhodným umístěním drátu takto virtuálně ohradím i zeleninový záhon, abych se nemusel bát, že mi při svých hrách na zahradě znivočí úrodu paprik a rajčat.

Rádiové oplocení dá mému čtyřnohému kámošovi dostatek svobody a současně mně jistotu, že pes pozemek neopustí a neublíží ani sobě ani jiným.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..