Neberou? A kde nakupujete rybářské potřeby?

Rybářská sezóna byla dávno zahájena! Jste ale vybavení správným arzenálem? Bez něho se totiž chytá velmi špatně. Zkrátka neberou, a to určitě nechcete.

Rybařina je krásný koníček. Ve své podstatě se jedná o jednu z forem meditace. Rybáři skutečně meditují. Klid, příroda, voda je kombinace vyhledávaná i zkušenými jogíny. Proto spoustu nadšených rybářů najdete v řadách vytížených manažerů a podnikatelů. Na rybách si zkrátka vyčistí mozek.

Jakým rybářem jste vy?

V podstatě jsou dva druhy rybářů. Jedni na ryby chodí primárně kvůli zmíněnému klidu, kterého se jim, ať již v práci, či i doma nedostává. Těm je mnohdy i jedno, jestli něco chytí. A pak jsou druzí, kterým to jedno není a bez úlovku jim je stydno překročit práh domu. Právě těm je určen tento článek. Poradíme jim totiž, s jakým náčiním zkrátka zaberou. Kapři tedy určitě.

Pruty na kapry? Teleskopický, nebo dělený?

Základním vybavením každého rybáře je samozřejmě rybářský prut. Pruty na kapry se dělí na teleskopické, dělené, spodové a markerové. Teleskopický prut je praktický především při jeho transportu. Ve složeném stavu se vám tak vejde do batohu. Na rozdíl od prutu děleného, jehož délka může dosahovat několika metrů a k jeho převozu se neobejdete bez auta.

Navijáky na kapry – volnoběžný, s přední a zadní brzdou

Další nezbytnou součástí rybářského arzenálu jsou navijáky na kapry. Na výběr máte naviják volnoběžný, s přední brzdou a zadní brzdou. Jaký zvolit? Při výběru vycházejte z hlavního účelu navijáku, kterým je mimo jiné zdolání i několikakilogramových kusů. Zkušení rybáři často pro lov kaprů doporučují navijáky volnoběžné, tzv. baitrunnery.

Vlasec na ryby – pevný a s náležitou nosností

Nepodceňujte ani kvalitní a především pevný vlasec na kapry. S patřičnou nosností, která si poradí i s velkým kusem. Vlasec by se však při lovu na delší vzdálenost neměl moc protahovat. Jinak se vám vlasec do ryby nezasekne.

Nakupujte na specializovaném e-shopu

Není toho zrovna málo, že? Dobrou zprávou je, že investice do rybářského vybavení je až na výjimky jednorázová. Opravdu kvalitní rybářské potřeby, které jsou k sehnání například a e-shopu azfishing.cz, vám vydrží několik sezon. Předností nákupu na tomto e-shopu ovšem je i tematické rozdělení nabídky. Tu provozovatelé rozdělili do několika tematických kategorií (kaprařina, sumcařina, mořský rybolov atd.), které výběr rozhodně usnadňují. A poradí vám i s výběrem konkrétního modelu. Tak neváhejte, rybářská sezóna totiž skutečně byla dávno zahájena!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..