Ochrana hlavy je důležitá při každém sportu

cyclistaLidé, kteří bydlí a pracují ve městě, trpí nedostatkem pohybu, pokud nepočítáme přesuny autem nebo hromadnou dopravou za povinnostmi nebo nákupy. Kompenzací za stres bývá hobby. Ve volných dnech nebo po večerech se lidé věnují činnostem, které jsou jejich zálibou, při nichž se odreagují, které je baví. Neplní cíle a úkoly, nedodržují termíny. Jen se baví. Někdo sběratelstvím, někdo sportem.


Řekli byste, že sbírání poštovních známek nebo hraní šachů může být rizikové? Rozhodně vám při tom nehrozí úraz, ale dlouhé vysedávání a slabé světlo se mohou podepsat pod vznik bolestí hlavy nebo krční páteře. Klid a ticho při těchto zálibách skutečně léčí, ale nezapomeňte si občas procvičit svaly a alespoň trochu se před nebo po skončení setkání se stejně „postiženými“ přáteli projít.

downhill

Čím aktivnější pohyb doprovází naše volnočasové aktivity, tím větší riziko úrazu těla hrozí. Z letních sportů k nim patří downhill, tedy extrémní sjezdy na kole z prudkých svahů, nezříká na kamenitých površích nebo mezi stromy. Pro vyznavače extrémní cyklistiky se staví takzvané Bikeparky, trasy s umělými překážkami a s kontrolovaným rizikem. V zimním období je možné podobně adrenalinové zážitky načerpat při extrémním sjezdovém lyžování. Právě vysoká rychlost pohybu při obou sportech může být příčinou úrazu, když sportovec nezvládne směr pohybu a koliduje s terénem, ​​po kterém se pohybuje. Lyžařské helmy jsou nezbytným vybavením každého sportovce a doporučené jsou i cyklistické helmy v létě pro hobby cykloturisty. Spolu s dalšími ochrannými prvky zejména na klouby a ruce dělají naše hobby bezpečnějším a dovolují nám po prožití skvělých zážitků se vrátit ke své rodině a své práci.

Díky ochranným prvkům sportovní výbavy se můžeme svému koníčku věnovat bez rizika úrazu a bez ohrožení příjmů pro sebe a svou rodinu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..