Chraňte si zrak při sportu

bryleI když provozujeme sport vysloveně na rekreační bázi, nevyhneme se situacím, kdy nám adrenalin v krvi stoupne. V takové chvíli touha po vzrušení a špičkovém výkonu často zastíní úsudek zdravého rozumu a stáváme se otrokem sportovní vášně. Právě pro takové případy byly vymyšleny sportovní ochranné pomůcky, aby nás ochránili ve vypjatých nebo nečekaných situacích.


Protože ne každý jedinec je schopen zodpovědně posoudit míru rizika svého chování a současně nebezpečí hrozící mu ze strany jiných jedinců, pamatuje na bezpečnost lidí často zákon. Tak jako nám přikazuje v zájmu bezpečnosti mít během jízdy v autě zapnutý bezpečnostní pás a během řízení motorky na hlavě přilbu a ochranné brýle, tak i při sportu nám často přikazuje, co mít musíme. Například děti do 15 let musí mít během jízdy na kole ochrannou helmu vždy, i když dospělí ji nemusí nosit ani při jízdě mimo obec. A doporučuje se mít na očích i ochranné brýle, které zabrání vniknutí drobného hmyzu do oka při rychlé jízdě z kopce.

A podobně je to i při lyžování. A přestože nejsme děti, dávat si pozor na hlavu se vyplatí i nám. A také lyžařské brýle ochrání oči nejen před průvanem, ale i před ostrými krystalky sněhu, když před námi jede dolů svahem rychlejší lyžař v ostrých obloucích.

fotobryle

Moderní lyžařské brýle jsou vyrobeny z netříštivých materiálů, které oceníme v momentě, kdy svah nezvládneme a dojde k pádu nebo kolizi. Jsou složeny z více vrstev, každá z nich má svou funkci. Proto výborně odrážejí sluneční paprsky od očí, čímž je chrání, zabraňují odleskům, další vrstva zabraňuje zamlžení brýlí. A navíc i dobře vypadají.

Když sportovní ochranné pomůcky dobře vypadají a snadno se používají, lidé je rádi nosí. Proto výrobci tak dbají nejen na účinnost, ale i na vzhled svých výrobků. Vám stačí si vybrat ze široké nabídky lyžařské brýle pro sebe.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..