Poslední sečení

posledni-koseni První zářijový den jsme dokonale využili. Začali jsme s přípravou na rozloučenou se starou zahradou. A aby po nás nezůstal nepořádek, naposled jsme posekali trávu. Nejen proto, abychom pozemek vrátili pronajímateli v pořádku, ale abychom i my neměli problém chodit po zahradě, když budeme odvážet poslední naše věci a rostliny. Doba pronájmu se nám už opravdu krátí.


Jelikož ani nářadí již v chatce mnoho nemáme, vždyť zahrada je v útlumovém režimu a v podstatě jen sbíráme poslední úrodu a odvážíme, co si chceme nechat, tak jsme ve čtvrtek ráno nejdříve museli zajet do nové zahrady pro obě motorové sekačky. Naložili jsme je do kombíku, převezli je ze staré zahrady a v průběhu hodiny všechno posekali. Květy už jsou odkvetlé nebo přestěhovány, i jahody to mají za sebou. Takže nebylo velmi na co dávat pozor, kromě ostružin a hroznů. Zralé ostružiny jsme ale důkladně poobírali, část před sekáním, zbytek v přestávce.

Po zkosení trávy jsem obě sekačky vyčistil a naložil zpět do kufru auta. K nim přibyly nějaké drobnosti ze zahrady, nějaké květiny na přesazení a mohli jsme se vrátit do nové zahrady. Předtím jsem ale posečenou zahradu nafotil. Je to naše poslední sekání trávy v této zahradě. Zanedlouho sklidíme zbytek letošní úrody a bude konec. Konec sedmnáctileté působení mé přítelkyně v této zahrádce.

poslednikoseni

Samozřejmě, že ji při pohledu na zahradu, ve které nechala tolik času a tolik sil, chytá nostalgie. No na druhé straně, odchází za lepším, do nové zahrady, kde je úžasná půda, velká rozloha, rostliny se nemusí krčit jedna při druhé. Kde je klid, kde nejezdí auta po hlavní silnici hned za plotem. Kde není problém sucho, kde všechno roste samo. Kde zahradu nenivočí kanci a neběhají po ní cizí psi ani nepřizpůsobiví „nekontrolují“ stav zásob a úrodu na stromech.

V nové zahradě máme nejen vlastní studnu, ale i starý domek s rozvodem elektřiny. Máme tam vyvýšený záhon i místo na grilování. Zahrada je to větší, ale práce v ní je jednodušší a více těší.

Takže jsme starou zahradu naposledy posekali. Snadněji se nám bude sklízet úroda, snadněji se nám bude odvážet poslední materiál. Líto nám bude za dobrým hroznem i vynikajícími ostružinami. Ale mnoho rostlin z této zahrady našlo svůj nový domov v naší nové zahradě a nadále nám budou dělat radost i přinášet úrodu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..