Nová zahradní terasa

sezeni Budování naší nové zahrady je již v plném proudu. Podle agrotechnických termínů jsme sázeli a přesazovali ovocné stromy, ovocné keře i okrasní rostliny, převezli jsme několik tun kamenů na skalku i dlažbu na chodníky, své nové místo má i nádrž na vodu na zalévání. Ale jsou věci, které v nové zahradě budou opravdu nové.


A tím nemyslím jen nově koupené stromky a hrozno. Když nesázíme nové rostliny nebo nezaléváme ty, které již jsou v zemi či nesklízíme úrodu, které máme první rok opravdu požehnaně, tak zůstává čas na věci neživé, ale užitečné. Už jsem vyrobil nový stoleček, postavil jsem pořádný regál do domu, který je součástí zahrady, zbudoval jsem dřevěný vyvýšený záhon. Práce se dřevem mě baví, možná víc, než sázení nových stromů

A protože se nám v zahradě opravdu líbí, zvykli jsme si v ní nejen pracovat, ale i odpočívat. Často grilujeme, ať už sami pro sebe nebo s přáteli, kteří nás přijdou navštívit. Zatím jen v malém přenosném grilu, ale při vyměřování zahrady jsme si hned na začátku vyhradili u studny místo, kde nic neroste, kromě trávy. To je naše rekreační zóna.

terasa

A právě tady budu stavět zahradní terasu, kryté místo obklopené zelení. Pro ni tu bude pergola, pro révu i fíky. Před nakreslením definitivního tvaru potřebuji vědět i rozměry, které zabere nové zahradní sezení. Chci něco kvalitní a dřevěné, co by nahradilo současné plastové křesla a stůl. Kamarád mi sice nabízel takzvaný pivní set, ale já se chci ve své zahradě cítit opravdu příjemně, ne jako v hospodě. Uvažuji se sezením pro minimálně šest osob, ale raději pro osm, když se sejde celá rodina, abychom měli místa opravdu všichni dost.

Zatím je terasa s pergolou ve fázi plánování, ale chci ji mít tak velkou, aby se mi tam vešlo jakékoliv zahradní sezení. Proto uvažuji raději s větším. Do parádního dřevěného křesla se posadím asi až příští rok, ale už teď mám jasno v tom, kde bude terasa stát, jak bude orientovaná a na co budu mít z ní výhled.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..