Prádlové šňůry, motouzy i švihadla z Čech – to jsou výrobky Delana

V málokteré domácnosti se bez nich obejdeme. Tyto výrobky z kvalitních textilních materiálů, jako je bavlna a juta, neztrácí smysl ani v dnešní době syntetické či elektronické. Vyrábí je česká Delana.

Ze sluníčka je nejvoňavější

Řeč je o prádlu, které sluníčko nepřestalo sušit jen proto, že jsme si vybavili domácnosti sušičkami prádla. Mít natažené prádlové šňůry se vyplatí i dnes. Některým oděvům sušička sluší méně. Navíc, ať je to, jak chce, sluníčko i vytopená koupelna suší prádlo zdarma. Naopak, sušička prádla patří mezi na spotřebu nejnáročnější zařízení, a to i když máme tu moderní s tepelným čerpadlem.

Mnozí navíc nedáme na sušení na sluníčku dopustit. Voňavé je i prádlo ze sušičky, ale pouze když používáme chemií nasáklé kapesníčky určené pro sušení prádla. Ze šňůry na sluníčku je prádlo nádherné voňavé a tohle krásné aroma zatím chemický průmysl napodobit nesvedl. Slunce si prostě nechává svoje know-how a nechce se o něj podělit.

Textilní motouzy vždy k ruce

K základní výbavě každé domácnosti by měly patřit rozhodně motouzy. Ty textilní bývají ekologičtější, hezčí a rovněž se s nimi lépe pracuje. Motouzy se používají nejen když posíláme balíček a potřebujeme jej svázat. Hodí se pro mnoho praktických činností v domácnosti. Extra praktické budou na zahradě. Je to nejlevnější a současně nejekologičtější způsob vyvazování rostlin vůbec. Nenarušuje estetiku zahrady a následně může motouz klidně do kompostu.

Motouzy se považují za důležitou pomůckou i pro kreativní tvoření. Nejen pokud jako dospělí propadneme drhání, tedy makramé. Motouzy jsou důležité pro různé tvoření s dětmi. Bez různých provazů to nejde.

Zaskákat si na švihadle je nejlepší domácí posilovna

Přestože jsme dnes doslova zahlceni nabídkou všemožných cvičebních strojů a pomůcek na domácí cvičení, klasické švihadlo, na které si pamatujeme z dětství, má smysl i dnes. Je nejlevnější pomůckou, která pomůže udržet kondici nám dospělý. U dětí zas podpoří motoriku a je dokonalou hračkou. Děti baví po mnoho let. Klasická bavlněná či jutová švihadla jsou stále nejoblíbenější. I ta patří do sortimentu české firmy Delana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..