Proč sledovat Formule 1

Pokud jste milovníkem rychlých automobilů a motorsportu, pak by vám v letošním roce neměla uniknout sezona Formule 1. Od letošní sezony se očekávají obrovské bitvy mezi nejlepšími jezdci vůbec. Jestliže Formule 1 znáte alespoň z vyprávění, určitě oceníte mladého a zároveň velice talentovaného jezdce Maxe Verstappena. Začínáte-li se sledováním Formule 1, sdělíme vám, jaké důvody vás mohou přesvědčit o tom, že se jedná o nejsledovanější závody. Rozhodně se máte na co těšit. Pojďme se nyní podívat na důvody, proč je dobré sledovat Formule 1.


Proč sledovat Formule 1?

V minulosti jste sledovali Formule 1 převážně díky Michaelovi Schumacherovi? Příjmení tohoto jezdce máte v hlavě navždy spojené s nejsledovanějšími závody v historii? Můžete se začít radovat, protože příjmení Schumacher je ve Formuli 1 zpět. Kdo usedl do monopostu americké značky HAAS? Mick Schumacher, který je synem jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších pilotu ve Formuli 1. Ačkoliv syn Michaela Schumachera jezdí na spodních místech žebříčku, jistá dávka talentu se v něm nezapře. Kromě toho je potřeba se seznámit s faktem, že HAAS patří mezi nejpomalejší monoposty ve startovním poli.

Dalším důvodem je bezesporu délka sezony. Poprvé v historii se piloti postaví na startovní pole na 23 závodech. Toto číslo se tak stává rekordním ze všem. Už jen počet závodů se vám postará o to, aby tato sezona patřila mezi ty nejsledovanější ze všech. Konec sezony se tak odhaduje až na 12. prosince. Pochopitelně bude záviset na okolnostech, a to převážně z pohledu koronavirového onemocnění. Pevně však věříme, že závodům nebude stát nic v cestě. Začněte sledovat nejdelší sezonu v historii a buďte s jezdci u každého závodu, jež se bude vysílat na televizních obrazovkách.

Známé i další důvody!

Kromě Micka Schumachera se do letošní sezony Formule 1 dostali i další skvělí piloti, a to ze série Formule 2. Jedním z nich je například Nikita Mazepin, který se stal týmovým kolegou Micka Schumachera. Společně tak jezdí za americkou stáj HAAS. Druhým skvělým a relativně talentovaným jezdcem se stal Yuki Tsunoda. Ten oblékl závodní kombinézu monopostu Alpha Tauri. Kromě přidání nových a staronových okruhů se můžete těšit také na změny v monopostech. První změnu si vyzkoušel Carlos Sainz, jež opustil Mclaren a posadil se do monopostu Ferrari.

Druhou změnu si mohl vyzkoušet například Sebastian Vettel. Ten opustil naopak monopost Ferrari. Jeho novou stáji ve Formuli 1 se tak stal Aston Martin. V neposlední řadě se Formule dočkali nového designu. Na tratích tak uvidíte i netypické barvy, které doposud na okruhu nebyly viděny.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..