Připraveni na zimní lyžování

freerider Počasí už slibuje konečně zimu i v našich končinách. V očekávání nadílky sněhu jste již jistě netrpěliví, kdy vyrazíte do přírody a postavíte se na lyže, odhodláni zdolat ten nejstrmější svah v okolí nebo proběhnout bílou stopu. Zkontrolovali jste však svou lyžařskou výstroj? Máte všechno v pořádku?


Ačkoliv největší vzrušení během sjezdu poskytuje rychlost, jak vybíráme jednotlivé oblouky, nejdůležitější je bezpečnost, schopnost udržet zvolený směr a v případě potřeby rychle zastavit a tak se vyhnout srážce s nepozorným lyžařem.

Kromě dobré kondice a znalosti, jak správně lyžovat, potřebujeme i spolehlivou techniku. Nejlepší je dát své lyže před začátkem sezóny zkontrolovat odborníkům a případně opravit drobná poškození, které lyže utržili minulou sezónu. Dobrý servis lyží na automatickém stroji keramickými kameny obrousí ocelové hrany a navoskuje skluznice. Pak můžete říct, že vaše lyže jsou jako nové a těšit se na zimní dovolenou na horách.

sport-men

Zatímco stopy konce minulé sezony na skluznici lyží snadno opravíte v servisu, pokud jste spadli na mizející technickém sněhu, pod kterým se již črtaly zemina a skalky, oblečení tak snadno situaci zvládnout nemuselo. A když uvážíme, kolik času musí zimní bunda a lyžařské kalhoty do jara vydržet, tak se vyplatí koupit si nové a lyžovat bez obav, zda vydrží.

Lyžařské oblečení má za úkol nejen chránit lyžaře před zimou, větrem a sněhem, ale také při pádu, ale zejména svým barevným provedením zviditelnit lyžaře na svahu. Nové lyžařské kalhoty a bunda spolu s barevně kontrastními lyžařkami tak přispívají k vaší bezpečnosti a předcházejí zbytečným úrazům. Lyžování si tak můžete užít jako skutečnou zábavu, aniž jste jeho následky museli doléčit doma.

Věnujte trochu času kontrole a opravě lyží i výběru oděvu na lyžování a prožijte krásnou zimu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..