Proč upřednostnit ruční mytí před kartáčovou myčkou?

V současné době existuje nespočetné množství automatických myček, ostatně narazíte na ně takřka na každé benzinové pumpě. Pokud však chcete zevnějšku svého automobilu dopřát péči na vysoké úrovni, měli byste upřednostnit spíše ruční mytí, neboť je mnohem šetrnější. V následujících řádcích vám prozradíme rozdíly, přednosti, ale i úskalí jednotlivých variant, na základě čehož se potom rozhodnete, do jaké myčky se svým plechovým miláčkem zajet.

I automobil si zaslouží pořádnou sprchu

Odborníci se shodují na tom, že do myčky by měl zavítat alespoň jednou za rok každý majitel se svým automobilem, a to nejen z estetických důvodů. Usazená špína, především agresivní posypová sůl, napomáhá vzniku koroze.

Proč upřednostnit ruční mytí?

Oproti klasickému mycímu boxu má například automyčka Karlín, která provádí ruční mytí, hned několik výhod. V první řadě vás nadchne, že její metoda je mnohem šetrnější, navíc i pečlivější. Přece jen, ruce se dostanou i do míst, kam kartáč v klasické myčce nikoliv.

Jestliže se obáváte, že si v mycím boxu poškodíte lak, na kterém se objeví odřeniny a trhliny, obavy jsou na místě. Kartáče nejsou tak šetrné a po několika letech mytí v normálním boxu se vám přestane vzhled laku vašeho vozu líbit.

Co všechno nabízí automyčka Karlín?

V hlavním městě je velice vychvalovaná automyčka Praha (Karlín), která nabízí hned několik programů. Postará se nejen o váš exteriér, ale klidně i interiér. Záleží na tom, kolik jste ochotni do péče o vozidlo investovat. Očištění exteriéru vás vyjde na necelou pětistovku. Pokud byste chtěli aplikovat třeba i moderní nano ochranu, připravte si pět tisíc. V nabídce jsou však i speciální programy, které se postarají mimo jiné i o interiér. Ceny se pak pohybují okolo patnácti stovek až dvou tisíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..