Projížďka na koni se snadno může stát hlavním koníčkem

Toužíte si občas vyčistit hlavu od náročné práce nebo stereotypního života? Pokud ano, můžete vyzkoušet jízdu na koni. Jestliže se vám tento koníček zalíbí, není nic jednoduššího než se pravidelně dostavovat do stájí. Kromě jízdy můžete také pomáhat. Tváři v tvář se tak podíváte do očí koně, který si vaší pomoci opravdu nesmírně váží. Jejich oči vám budou bezesporu připadat boží.


Když se z jedné jízdy stane koníček

Někteří zájemci o projížďky mohou na poslední chvíli couvnout, a to z toho důvodu, že se z nějaké příčiny vylekají. Jedna věc je vidět koně v televizi, druhá stát přímo u něj. Je to neuvěřitelně velké zvíře, ze kterého může jít na první pohled respekt. Ať už je váš důvod pro vycouvání jakýkoliv, vzpomeňte si na to, proč jste do toho chtěli jít?

Kromě vás a partnera můžete vzít na vyjížďku děti. Nemusíte mít strach z toho, že by se jim něco stalo. Profesionálních jízdáren je dnes nespočetné množství a mimo jiné zde počítají i s úplnými začátečníky nebo dětmi. Jestliže se bojíte toho, že se váš kůň vyplaší, nemusíte. Zkušený odborně kvalifikovaný tým vám může být neustále na dohled.

Koni jsou trénovaní

Jezdečtí koni v jízdárnách jsou trénování odborníky. Jsou na začátečníky zvyklí, takže mají vysokou trpělivost, pokud se vám něco nepovede. V první řadě je důležité nebát se, protože to zvíře stoprocentně vycítí.

Jestliže na projížďku vezmete své děti, mohou si tuto činnost velmi rychle oblíbit. Je tedy dobré s tímto procesem počítat. Pokud chcete na jízdárnu vyrazit pouze jednou, měli byste si to rozmyslet. V momentě, kdy o tom přemýšlíte, je to jistě správný krok. Vaše děti pak mohou chodit častěji a vy tak budete mít jistotu, že svůj volný čas tráví něčím užitečným.

Kůň je lék pro všechno

O koních se ví, že jsou lékem pro téměř všechna psychická onemocnění. Pokud je vám smutno nebo máte nějaké trápení, je nejvyšší čas si zabalit věci a vyrazit do nejbližší jízdárny. Tam si poté vyberete koně podle vašich zkušeností a můžete vyrazit na nádhernou, ničím nerušenou projížďku. Nejde o to jet na koni co nejrychleji. Tempo je čistě na vás, jak vy se budete cítit dobře. Jestliže nemáte náladu na rychlou jízdu, lze si jen pomalinku vykračovat.

Nezapomeňte na jednu věc, kterou je fakt, že jde o vaši projížďku. Nikdo nemá právo vám říkat, zda máte s koněm překonávat rekordy či nikoliv. Jde o vaši bezpečnost a zkušenosti. Jestli nedosahují vaše zkušenosti příliš vysoko, je lepší se věnovat chůzi. Konec konců o zážitky nepřijdete, právě naopak. Vše uvidíte jasněji, a to i tehdy, kdy budete přemýšlet nad svými problémy.

Buďte opatrní

Posledním bodem je bezpečnost. Ta platí i v přítomnosti zkušeného týmu. Vždy buďte při projížďce maximálně opatrní.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..