RC modely jsou skvělou zábavou pro děti i dospělé

Zajímavým koníčkem mohou být RC modely. V tomto článku se zaměříme konkrétně na RC automobily. Ty mohou dosahovat obrovské rychlosti pohybující se i 80 km/h. Tato zábava je vhodná nejenom pro děti, ale i dospělé. Běžně se v České republice pořádají například různé závody a turnaje. Proč se nezaměřit na tento koníček, jestliže vás baví automobily? Můžete se alespoň částečně cítit jako skutečný závodník. Co je ovšem potřeba vědět před výběrem správného RC modelu, co se týče automobilu? Na to se podrobněji podíváme níže. Následujte nás.


Výběr správného RC modelu

RC model je svým způsobem auto na dálkové ovládání. Nejedná se však o klasický model, jež by byl určen čistě jen pro děti. Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, RC modely jsou vhodné bezpochyby i pro dospělé osoby. RC auta se dělí na několik skupin. Tou první skupinou jsou dětská RC auta. Ty nezvládají vyvinout tak vysokou rychlost a často je poznáte podle toho, že jde o auta z filmových nebo herních témat. Chcete-li se zaměřit na dospělá RC auta, pak vám doporučujeme kategorii terénních nebo silničních vozů. Terénní se dále rozděluji na buggy, truggy, monster trucky, short course nebo crawlery.

Silniční RC modely mají pouze jednu kategorii. Nejspíš vám nemusíme vysvětlovat, na co jsou tyto RC modely vhodné. Terénní RC auta využijete spíše v terénu. Jsou natolik profesionální, že nemají problém i s náročnějším terénem. Samozřejmě bude záležet na tom, jakou podkategorii si vyberete. Silniční RC modely jsou dělaná pro jízdu na asfaltu, cestičkách nebo v parcích. Dosahuji vysoké rychlosti. Jak bylo uvedeno v prvním odstavci, nemají problém se vyšplhat až na 80 km/h a více. Záviset bude na tom, zda dáte přednost palivovým modelům nebo modelům na elektrický pohon.

RC modely rozdělujeme také dle účel použití

Budete s RC modelem jezdit jen v domácích podmínkách? Vhodné jsou modely s rychlostí do 15 km/h, a to v měřítku kolem 1:32 nebo 1:24. Pro venkovní ježdění sáhněte po RC modelech s měřítkem 1:14, 1:10 nebo 1:8. U těch by rychlost měla být vyšší než 15 km/h. Je to kvůli toho, abyste si jízdu vychutnali na maximum. Jak jsme naznačovali v předchozích odstavcích, RC auta se dělí na elektrický a spalovací pohon. RC auta na elektrický pohon zvládají rychlost kolem 50 km/h. Při vybití je potřeba počkat na to, až se akumulátor dobije, popřípadě mít u sebe náhradní.

U RC aut se spalovacím motorem stačí dolít palivo a můžete snadno pokračovat v jízdě. Jsou však náročnější na údržbu a ze začátku by se měli zajíždět opatrně. Zvládnout rychlost i více než 80 km/h. Některá auta nemají problém s rychlostí i 100 km/h. Jsou určená pro náročnější závodníky. Výběr RC auta tedy bude záviset na vás. Máte odvahu naskočit rovnou do RC aut na spalovací pohon? Z počátku vám opravdu doporučujeme druhou variantu. U dětí je dobré začít s domácími modely.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..