Slunce může být zrádné

womanV květnu se vyskytlo několik dní, které se daly považovat za letní. Slunce svítilo o přítrh, teploty se šplhaly dobře přes dvacet stupňů a nejednoho motorkáře to lákalo vyrazit si na kratší či delší cestu se svým motorovým ořem. Bylo příjemné uhánět krajinou či si vychutnávat zapadlé a opuštěné okresky a potkávat stejně vyletněné kolegy.


Každý má rád jiný styl jízdy. Někomu učarovala rychlost, jinému klidná jízda s obdivováním přírody kolem. Někdo rád vykrouží serpentiny a jiný dává přednost rovné silnici kdesi do dálav. A podobně to máme také s oblíbeným oblečením.

V některých městech bylo možné potkat motorkáře na lehko. Na silné mašině sedí mladík, sice s přilbou na hlavě, ale v tričku s krátkým rukávem, v džínách s efektními trhanci na kolenou a na nohou tenisky. Možná to stačí na jízdu za roh, pochlubit se kámošům novým strojem u šálku kávy, ale podceňovat sílu motorky a okolnosti na silnici může být zrádné a nebezpečné.

Nemyslím si, že by kdokoli sedal na motorku s tím, že spadne a proto se oblékne do nejkvalitnější kombinézy, aby následky pádu byly co nejmenší alespoň pro vlastní tělo, když už motorka si každý pád odskáče minimálně škrábanci na laku. No jednání jiných lidí na asfaltce neumíme ovlivnit. A často ani zabránit nehodě, kterou nám způsobí někdo cizí.

motorka

No dobré oblečení nás chrání nejen při nehodách. I první jarní paprsky slunce může překrýt rychlé proudění vzduchu za jízdy a místo tepla tu najednou máme chlad. A z nachlazení problémy kloubů a svalů. Vyměnit stylové tenisky za své lyžařky, které jsme obouvali v zimě na svahu, také není řešením. Každá aktivita vyžaduje přiměřený oděv a obuv.

Když už jste investovali do motorky, nezapomeňte přidat ještě pár korun i do spolehlivého oblečení. Aby vás studený vítr neprofouknul či letící vosa netrefila do odkrytého lokte. Jízda na motorce rozkvetlou krajinou je paráda, ale první sluneční paprsky mohou být ještě zrádné.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..