Staráme se o bazén

V létě je bazén k nezaplacení, a proto si ho stále více lidí pořizuje na své zahrady. Také se chystáte koupit si ho, nebo ho už máte? Abyste se z jeho přednostní mohli opravdu naplno radovat, nezapomeňte na pravidelnou péči o něj. Na co konkrétně se zaměřit?

Mějte kvalitní filtraci

Vhodná péče o bazén začíná už tím, že si vyberete kvalitní filtraci. Zde určitě není na místě snažit se ušetřit za každou cenu. Zajímejte se především o výkon zařízení. Ten by se měl odvíjet od velikosti bazénu, jeho vzdálenosti od filtrace a členitosti. Nedostatečně výkonné zařízení by nedokázalo filtrovat vodu tak rychle, jak je třeba, což by se na její kvalitě negativně podepsalo.
Rozlišujeme kartušové a pískové filtrace. Dnes se spíše využívají druhé jmenované. Mají vyšší výkon a celkově i další výhody, které jistě oceníte.

Mechanické čištění

Bazén se také musí čistit mechanicky. Zbavujte ho pravidelně větších nečistot (tráva, listí atd.) a určitě věnujte pozornost i stěnám bazénu, které se zanášejí. V tom vám pomohou snadno dostupné chemické přípravky. Pro čištění dna se používají speciální vysavače. Podívejte se na ně na https://www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/bazenove-vysavace/.

Péče o kvalitu vody

Máte-li bazén, je nutné, abyste se také pravidelně zajímali o kvalitu vody. Zaměřte se především na její pH, která by měla být mezi 6,8 a 7,2. Pomocí speciálních indikátorů snadno zjistíte, jaké pH má , a pak ji tomu určenými přípravky upravíte.
Dále se soustřeďte na dezinfekci. V opačném případně se vám ve vodě přemnoží škodlivé mikroorganismy a přestane být hygienicky nezávadnou. Ani udržení čisté vody není problémem díky rozmanitým přípravkům na trhu. Vyrábí se na různé bázi, takže si můžete vybrat. Klasikou je chlór, ale pokud vám z nějakého důvodu vadí, existují i bezchlórové produkty.
Pečujte o svůj bazén a odměnou vám bude bezstarostné lenošení a dovádění v něm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..