Koupací jezírka

Máte rádi vodu? Nemyslím na pití, myslím na plavání a koupání. V létě to je nejen osvěžující způsob trávení volného času. Pro mnohé lidi je to i rekreační sport, kterým se udržují fit nebo rehabilitace, která jim pomáhá zvládat problémy s páteří nebo klouby.


Ve větších městech máme možnost navštěvovat plovárny. Většinou kryté a s bazény. Hranaté, sterilní, voda dezinfikována chemií. Plavat se tu dá, ale je to stále takové umělé. Rybníky a jezera v přírodě poskytují mnohem lepší podmínky k rekreaci a také sportu.

Lidé s dost velkými pozemky si vedle domu nechávají postavit přírodní koupací jezírka, které plní nejen rekreační, ale i okrasnou funkci a přítomnost vody zlepšuje i mikroklima celé zahrady. Zaplavat si tak můžete v přírodním prostředí, ale v soukromí a v jezírku také můžete chovat ryby a pěstovat vodní rostliny. Aby voda dostatečně cirkulovala i na menší vodní ploše, o to se postará jezírkové čerpadlo vhodné velikosti. Přísun kyslíku do vody řeší malá fontánka, která je zároveň estetickým prvkem vodní plochy.

koupací jezírko

Aby koupací jezírko správně fungovalo, musí splňovat několik parametrů, mezi které patří správná hloubka jezírka v jednotlivých částech, přiměřená plocha hladiny k objemu vody a samozřejmě musí být zajištěna filtrace vody i její okysličování. Když si necháte navrhnout a zrealizovat váš nový bio bazén zkušenou firmou, bude splňovat všechny náročné parametry a vhodně zapadne do prostoru, který máte k dispozici. Když k němu postavíte malé molo, třeba i s pergolou, koupací jezírko se stane příjemnou oázou odpočinku nejen pro plavce, ale i pro lidi, kteří upřednostňují před plaváním slunění. A získáte také místo na vyřádění se vašich dětí.

Tak proč byste chodili do kryté plovárny nebo aquaparku, když všechnu tu zábavu i radost vám poskytne vaše vlastní koupací jezírko?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..