Trim Disc procvičí vaše tělo

TrimDisc Trim Disc je domácí cvičební pomůcka. Nezabírá mnoho místa, nestojí hodně peněz a není komplikovaná. Přitom dovolí i v malém bytě důkladně procvičit nejen nohy, ale i zádové svalstvo, natrénovat stabilitu i perfektní cit v chodidlech a pokud si myslíte, že už ovládáte všechny cviky, vždy se najde na internetu video s něčím novým.Základ tvoří dvě dřevěné desky, nasazené na sebe na středový čep, který dovoluje jejich vzájemné otáčení.

Spodní kruhový díl má zespodu dva plastové půloblouky, na kterých se houpe. Natočením tohoto dílu se osoba stojící na desce může houpat dopředu a dozadu, nebo z boku na bok. Když postavíte spodní díl Trim Discu na tvrdou podlahu nebo kus dřevěné překližky či tří slepených kousků plovoucí podlahy, houpe se dost citlivě, když ho položíte například na karimatku, která klade odpor, je houpání méně citlivé.

TrimDisc

TrimDisc

Tento spodní díl samostatně postačuje na některé cviky, tedy na houpání se a procvičujete při něm zejména lýtka a kotníky.

Na zajímavosti Trim Discu přidává jeho horní díl, tvarovaný do písmene H, s vyznačením polohy pro chodidla.

Trim Disc

Při pohledu zespodu vidět středový centrážny kruh a čtyři vodicí kolečka. Ty zajišťují volné a přesné natáčení se obou dílů vůči sobě. Po nastoupení na Trim Disc kruhovými pohyby rukou kolem boků a nohou do protisměru se natáčením v páteři procvičí svaly zad i horních částí nohou. Možná si vzpomínáte na starý socialistický kruh s kuličkami uvnitř s názvem Rotana.

TrimDisc

Současné naklápění spodní části a otáčení se horní části Trimdiscu je docela zábavné, pravda pokud udržíte rovnováhu. Co ze začátku je docela problém. Proto je horní část opatřena dvěma otočnými plastovými bloky, které v jedné z poloh pevně dosednou na spodní kotouč, odlehčí kolečka a brání otáčení. Cvičíte vlastně jen tím naklápěním. TrimDisc tak tvoří jeden pevný blok. Na fotografii je každý blok v jiné poloze, pro názornost.

TrimDisc

Na Trimdisku však lidé cvičí nejen vestoje. Další z možností ukazuje následující video:

Koupit Trim Disc u nás je docela problém. Ale když ho již máte, cvičení je zábavné a také se zpotíte. Trim Disc nezabírá tolik místa jako cvičební lavice, nepřekáží tolik, jako stacionární kolo nebo běžecký pás. A i stojí podstatně méně. Možná proto není tak propagován, neboť se na něm nedá tolik vydělat. No dá se na něm slušně si zacvičit, ať už pro hubnutí nebo kondici.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..