I motorka potřebuje pojištění

rider Nedávno jsem psal, jak jsem si koupil motorku. Pro její bezpečnost jsem řešil i garáž. Ale ta funguje pouze tehdy, když je motorka v ní. Jakmile vyrazím na cestu, musím myslet na možná rizika. A přestože si sám dávám na sebe pozor, nic se nedá vyloučit. Proto i motorky musí mít pojištění.


Mám teď na mysli povinně smluvní pojištění, které kryje škodu, kterou bych jinému já způsobil. Přestože jezdím bezpečně a toto není moje první motorka, už jsem jich pár měl a i jsem měl nějaké půjčené, o motorkářích se traduje, že často havarují. I když na nehody nejvíce doplatí právě oni a jejich mašiny, poškození nějakého plotu či zaparkovaného auta se vyloučit nedá. Takže i když se o mně říká, že jezdím na motorce opatrně jako žena, samozřejmě mám i já pojištění motorky na celý rok.

Pojištění motocyklu jsem si pořídil přes internet on-line, takže jsem ještě i získal slevu a cena je tak nízká, že na zimu neřeším dočasné vyhlášení vozidla, jako jeden můj známý, kterému se nechtělo platit PZP za ten půlrok, ​​co stála motorka v garáži. Mně se zase nechce dvakrát v roce vystávat na dopravním inspektorátu kvůli všem papírům, vždyť už jsem ušetřil dobrou pojistkou.

biker

Kromě ježdění na motorce mě baví i starat se o ni. Tím ji i lépe poznávám, vím, jak funguje a umím si spoustu věcí i nastavit či opravit. Jenže na výletě v Dolomitech ani nikde jinde s sebou nevozím všechno nářadí, a ani si neumím představit, že bych si v zahraničí rozložil vercajk a řešil složitou opravu. Na to mám zaplacenou asistenci v pojištění motorky. Kdyby se už něco pokazilo, chci se co nejrychleji dostat do servisu a po opravení motorky, podle druhu poruchy, buď pokračovat ve výletu nebo se co nejrychleji vrátit domů.

Před námi je asi nejkrásnější měsíc v roce. Již nebude tak horko, příroda se barví do pastelova a dny se zkracují. Jenže takové listí na vlhké vozovce umí být nebezpečné. Pojištění motorky mě nedělá nezranitelným, ale když se už cosi přihodí, pomůže snášet následky.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..