Nezapomínejte na pojištění motorky

skutrMotocykly opět zažívají renesanci. Ačkoli ty silné a velké jsou doménou solventnějších lidí, stále více malých motocyklů a skútrů v ulicích měst ukazuje, že se staly oblíbeným dopravním prostředkem nejen mladé generace.


Výhody malých motorek a skútrů jsou neoddiskutovatelné. Menší stroje potřebují méně místa na parkování, zaberou méně místa na silnicích a také se snáze propletou v auty ucpaných ulicích našich měst. A přitom na nich můžete směle vyrazit i za město. Ať už v létě k rybníku osvěžit se nebo na blízkou vesnici navštívit prarodiče. A v neposlední řadě i rande na motorce je romantičtější, než v otcově vypůjčeném autě. A nesmíme zapomínat samozřejmě ani na nízké provozní náklady i při rostoucích cenách benzínu.


A když mluvíme o nízkých nákladech, týká se to samozřejmě i ceny za pojištění motorky. To zohledňuje nejen nízkou hmotnost a tím i relativně malé škody, způsobené někomu při nehodě na ní, ale také fakt, že většina motorek je v provozu pouze v letních měsících. Málo kilometrů znamená levné pojištění motocyklu.


Ale i levnou pojistku je potřeba včas zaplatit, nezapomínejte proto na každoroční povinnosti motoristy. Přestože reklamy se zaměřují zejména na majitele osobních automobilů, i provozovatel motorky musí včas zaplatit povinně smluvní pojištění motocyklu, případně ve stanoveném termínu změnit pojišťovnu.

motorky


Vyberte si uzavření pojištění pro svého dvoukolového oře přes internet a ušetříte ještě více. Máte jistotu nízké ceny za pojištění motorky i bez toho, abyste museli ve volném čase obíhat pobočky pojišťoven ve městě. A když využijete přestávku v motorkářské sezoně na servis a údržbu svého motorového společníka, do příštího léta můžete vyrazit spokojený a jistý si jeho technickým stavem i dobrou pojistkou.


Nezáleží na tom, jestli máte malý skútr nebo velkou mašinu, dvě kola vezou vaši duši. Užívejte si rychlé přesuny po městě za prací nebo nákupy i víkendové výlety do přírody a za zábavou. V každém případě však jezděte bezpečně.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..