Koníčky pro podporu inteligence

Koníčky má prakticky každý. Pokud si říkáte, že vás momentálně nic nenapadá, zkuste se více zaměřit na to, co rádi děláte ve volném čase. Sami následně zjistíte, že koníčků je opravdu spousta. Některé z nich dokonce děláte i vy sami a nemůžete bez nic existovat. Ať už jsou ale vaše koníčky jakékoliv, pojďme se společně podívat na ty, které vám dokážou zvýšit vaši inteligenci. Pomocí těchto koníčků budete trénovat svůj mozek.


Koníčky pro podporu inteligence

Začneme u zájmu, který moc lidí s největší pravděpodobností nepotěší. Když se ale na to podíváte z druhé stránky, zjistíte, že na tom něco přece jenom bude. Řeč je o učení cizích jazyků. Jestliže jste rádi za to, že už nemusíte chodit do školy, zkuste se nad učením cizích jazyků zamyslet. Konec konců vám mohou být cizí jazyky velice prospěšné. Představte si, že cestujete do zahraničí a nepotřebujete mít po svém boku nikoho, kdo by vám musel překládat věty, které vám říkají místní lidé. Začnete-li se učit cizí jazyky, nemíchejte je. Není dobré ve hned ze začátku věnovat více jazykům.

Společenské neboli také stolní hry se dělí na více kategorií. Záleží na tom, kdo je bude hrát. Jestliže jste v přítomností svých dětí, nejspíš uznáte, že vytáhnout hru na podporu inteligence a přemýšlení, která je určená pro lidi vyššího věku je špatně. Pokud jste ale v přítomností dospělých osob, existuje cela řada společenských her, které vás mohou posunout dále. Podpořte svůj mozek a zajděte si do obchodu vybrat hru, která bude rozvíjet vaše uvažování. Tím podpoříte svůj mozek, který budete muset do hry zapojit.

Sbírejte předměty

Sběratelé to nemají jednoduché, a to i přes to, že si to většina lidí může myslet. Ano, ze začátku se sběratelům daří, ale po uplynutí určitého času, kdy ve své sbírce mají velké množství daných předmětů už se koníček stává obtížnější. Musí více přemýšlet, komunikovat a jednat. Rovněž se z toho stává tzv. disciplína, u které je nutné zkrátka zapojit mozek. Sbírat můžete prakticky cokoliv, od známek, přes autíčka až po staré mince. Záleží na vás, jakým směrem se vydáte. Víte, jaké koníčky neboli zájmy vám mohou podpořit mozek? Následujte nás.

Dalším zajímavým koníčkem je hraní na hudební nástroj. Možná se vám to teď zdá šílené, ale věřte nám, že se naučit na vámi vybraný hudební nástroj opravdu dokážete. Někdo si troufne na obtížnější, někdo zase na tzv. jistotu. To už bude záviset na vás, jakým směrem se vydáte. Opět se jedná o učení, u kterého je zapotřebí zapojit mozek, protože jste se ho s největší pravděpodobností neučili ve škole. Jinými slovy je to něco jiného. Vezměte to jako výzvu a zkuste si vybrat takový hudební nástroj, který vás bude bavit. Jedině tak vám učení půjde podle vašich představ.

Puzzle na závěr

Na závěr vám doporučujeme zakoupit si puzzle. Tady ale buďte opatrní. Nemáte teď na mysli puzzle, které se skládá z pár dílků. Sáhnout můžete rovnou po několikatisícovém setu. Ano, máte pravdu, budete ho sice skládat několik dnů, ale věřte nám, že zapojení vašeho mozku bude v tomhle případě stoprocentní.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..