Bílá zahrada

I když je zima a přes den mráz, i tak si najdeme čas alespoň o víkendu navštívit naši zahradu, jejíž jsme už rok majiteli. Když jsme se před rokem rozhodovali o její koupi, také byla zima. Viděli jsme ji už na podzim, a viděli jsme ji i pod pokrývkou sněhu. Ale po roce už zahrada vypadá úplně jinak. Když napadl sníh, opět jsem si do zahrady vzal zrcadlovku a udělal pár fotografií. Procházka zimní zahradou je pro nás výborným tělocvikem, zahradu máme do kopce, i vynikajícím relaxem. A s fotoaparátem je zážitek dvojnásobný.


Bílá peřina pokrývá nejen střechy domů, ale i trávu a záhony, které pod sněhem vůbec není vidět. Nad úroveň terénu vyčnívají jen oba vyvýšené záhony pro zeleninu. Vrstva mulče ze slámy je také zakryta bílou peřinou, postupným rozpouštěním sněhu záhony získají dost vláhy.

Zahrada v zimě

Neměli jsme to srdce vstupovat mezi stromy, nechtěli jsme porušit tu bělostnou nádheru. V sněhu jsme si vychodili jednu cestičku. I proto, že chození v 15 cm vysoké vrstvě sněhu je docela namáhavé a vyšlapaný chodníček vše usnadňuje. Pohled z každé části zahrady je však nádherný. Jak na jednotlivé stromy, tak na celou zahradu i na vesnici v pozadí. Bílý sníh zakryje všechny drobné nedokonalosti a zůstane jen bílá nádhera.

zimní zahrada

I po projítí velkou branou z oplocené části do louky se objeví zasněžená krajina. Kdo z vás má v zahradě soukromou dráhu na sáňkování? ? Protože zde není plot, má zde divoká zvěř volné pole působnosti. V sněhu jsou stopy srnčí i jelení zvěře. Ještě že zahradu chrání vysoký plot.

louka pod sněhem

Když vyjdeme až na konec našeho pozemku, otevře se nám opravdu široký pohled na část vesnice, kde máme svou zahradu. Procházka sem je v sněhu celkem náročná, zahřeje, ale poskytne opravdu krásný zážitek.

pohled na vesnici

Zatímco v létě vydržíme v zahradě až do tmy, v zimě jsou i dvě hodiny docela dost. Ani teplé oblečení nestačí, když se nepracuje. Samozřejmou výbavou každé zimní návštěvy v zahradě je termoska s horkým čajem. Zkontrolujeme dům i zahradu, dáme si čaj, projdeme se až na vrch, ať máme přehled o stavu celého pozemku a vracíme se do města do teplého panelákového bytu. Ale i tak příští víkend půjdu do zahrady alespoň se podívat zas.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..