Nejlepší financování nové zahrady

piggy-bank O snaze získat novou zahradu pro permakulturní pěstování jsem psal nedávno. V okolí je několik vhodných lokalit, proto jsem začal řešit otázku financování nákupu nové zahrady. Protože v zásadě mám dvě možnosti. Buď koupit za hotovost zahradu, ale budu mít problém investovat do jejího zlepšení, nebo si nechat hotovost na nákup vybavení a opravy a pak potřebuji na zaplacení kupní ceny pozemku dobrý úvěr. Je to důležitá otázka.


Určitě budeme chtít na pozemku vysadit nové stromy. Pro jejich ochranu před vysokou zvěří bude třeba postavit nebo opravit plot. Určitě budeme budovat vyvýšené záhony a na ně třeba nějaké dřevo na ohradu i dřevo do základu, pokud nebudou na pozemku staré stromy, budeme muset koupit palivové dříví. Určitě budeme potřebovat novou sekačku a nějaké akumulátorové nářadí na opravy nebo budování vyvýšených záhonů, kadibudky, altánu pro odpočinek. Uvažujeme i o malém skleníku na zeleninu a bylo by super mít na zahradě malý grilovací krb. To vše stojí peníze.

Proto se stále více a více přikláním k názoru nákupu zahrady na hypotéku a využít hotovost právě na nákup materiálu, nářadí a pomůcek. Tím pádem mohu mít prvotní opravy a úpravy pozemku ke svému obrazu rychle hotové a tím spíše pak mohu využívat zahradu k odpočinku.

Ono se to nezdá, ale když jsem si začal sepisovat, co všechno bych chtěl do zahrady koupit a kolik by to stálo, částky naskakovali jedna radost! Štěpkovač, motorová pila, křovinořez, motúčko, metry a metry pletiva, kubíky řeziva …

Je toho dost. Proto mi přijde hypotéka jako rozumný způsob financování nákupu zahrady a z hotovosti platit průběžné výdaje.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..