Co jsou kalibry a k čemu se používají?

V průmyslové oblasti se používají různé nástroje, jejichž úkolem je zvýšit kvalitu, ale také efektivitu práce. Velice důležitou roli mají porovnávací měřidla, tedy kalibry, pomocí nichž se zkontrolují rozměry vnitřních a vnějších tvarů. Pozor, spousta lidí si kalibry plete s měřidly, ovšem jejich primárním účelem není měření, ale pouze porovnávání, jestli skutečný rozměr odpovídá tomu předepsanému.

V podstatě by se dalo říct, že kalibry zajišťují rychlou a jednoduchou kontrolu různých výrobků. Uplatnění nacházejí především ve strojírenském světě, přičemž využití mají třeba ve firmách, kde je nezbytné kontrolovat závity.

Kalibry v několika variantách

Kalibry jakožto nejvíce rozšířená porovnávací měřidla jsou k dostání v mnoha variantách. Kalibr vždy disponuje dvěma stranami, kterým se říká strana dobrá a zmetková. Dobrá strana je delší, zmetková zase kratší. Kontrola závitu potom probíhá tak, že dobrá strana se do otvoru musí vejít, ta zmetková nikoliv. V případě, že se zmetková vejde, tak je výrobek špatný.

Kdo prodává závitové kalibry?

Pokud hledáte specialistu na kalibry, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti Michovský – TOOLS s.r.o., která provozuje internetový obchod nastroje.cz. V nabídce najdete několik druhů. Snad nejvíce žádané jsou závitové kalibry, jak už samotný název napovídá, slouží ke kontrole závitů. Dále se však setkáte s kalibry válečkovými, s nimiž překontrolujete vnitřní průměr válcového otvoru obrobku. Opět se jedná o oboustrannou verzi s dobrou a zmetkovou stranou.

Společnost vám vyrobí kalibry také na míru, jestliže máte specifické požadavky. Stačí dodat výkres, podle něhož má být kalibr vyroben. Tak neváhejte a obraťte se na specialistu, jenž má v daném segmentu dlouholeté a bohaté zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..