Dovolená s dětmi

Dovolenou vnímáme jako čas, kdy můžeme „vypnout“ z pracovního tempa a užít si odpočinek, přírodu, dobrou knihu či partnera a děti, na které jsme pro vydělávání peněz neměli celý rok tolik času. Jenže i děti mají během roku víceméně pevně daný harmonogram činností a dovolená je i pro ně vítanou změnou. Při výběru místa společné dovolené bychom měli myslet i na jejich potřeby a touhy, abychom si všichni jako jednotlivci i jako rodina oddechli i se zabavili a poznali něco nového a zajímavého.


Asi každý z nás má jinou představu, co je to zábava pro děti a svou představu mají i děti samy. Pro rodiče by to rozhodně nemělo znamenat, že děti „odloží“ nebo svěří někomu cizímu do péče a samy si udělají svůj týdenní program. Společně strávený čas dětí s rodiči upevní vzájemná pouta a vryje se do paměti o to více, o co menší děti máme. Ale aby se děti na dovolené dobře cítili a skutečně si ji užili, musí být na to vybavení a zařízení hotelu připraveno. Měl by to být takový dětský hotel. U nás takové máme.

Představuje to nejen dětskou postel na pokoji, ale i pomocné schůdky ke vaně nebo k WC, vysoké židle ke stolům v restauraci, kde podávají oblíbené dětské jídla a dětské velikosti porcí, ale i například brzkou večeři, aby děti stihli večerníček. Dětský koutek v blízkosti recepce, aby si rodiče mohli vychutnat svou kávu a měli chvíli jen pro sebe.

děti na kolech

K příjemnému pobytu dětí na dovolené s rodiči patří i aktivity venku. Ne pouze oblíbené návštěvy koupališť či aquaparků. Minizoo umožní nejen poznávat jednotlivá zvířata, ale také navázat s nimi úzký kontakt. Vytvořit si vztah ke zvířatům. To, co je pro nás dospělé samozřejmé, se děti musí teprve naučit.

Když si správně vyberete místo pro společný odpočinek, přijdete na to, že wellness pobyty vám vrátí ztracenou energii do práce, ale společná dovolená s dětmi bude nejen veselou a zábavnou částí roku, ale prohloubí i vaše vzájemné city a pouta. A to dokážou jen společně prožité zážitky.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..