Dovolená v Chorvatsku uspokojí i ty nejvyšší nároky

Plánujete letní dovolenou a stále ještě nejste pevně rozhodnutí, kam letos vyrazíte? Možná se vám zdá být Chorvatsko už ohranou písničkou, ale věřte, že málokterá země splní tak snadno vysoké požadavky na zahraniční pobyt. Možná právě proto je stále oblíbenou destinací a zájem neustále vzrůstá. Důvodů je hned několik.

Prostředí v Chorvatsku patří k těm nejkrásnějším v Evropě

Chorvatsko je zemí s překrásnými plážemi, křišťálově čistým mořem, ostrovy a mnoha historickými památkami, schopnou zaujmout každého. Nejčastěji do Chorvatska lidé jezdí za mořem, které je jedno z nejkrásnějších v Evropě. Velkou výhodou členitého pobřeží je skutečnost, že si můžete dál od veřejných pláží najít soukromou zátoku pro relaxaci mnohem lépe než na nekonečně dlouhých rovných plážích v jiných zemích. Historické památky jsou v mnoha případech ponechané v původním stavu, a přesto velmi zachovalé. Najdete zde také mnoho nádherných přírodních parků, jež rozhodně stojí za návštěvu.

Ochutnejte nejoblíbenější chorvatské pokrmy

Jedním z faktorů pro volbu dovolené je výběr jídla a jeho ceny v zahraničí. Restaurace v Chorvatsku nabízejí kromě tradičních mořských plodů a ryb také masitá jídla, těstoviny a osvěžující saláty s chutnými dresinky. Ceny jsou přitom srovnatelné s českými restauracemi. Předplacená dovolená chorvatsko 2018 nabízí mimo jiné i zajištění stravy formou bufetu. Můžete si pak jednoduše vybrat ta jídla, která vám chutnají nejvíc.

Chorvatské pobřeží

V Chorvatsku nepřijdete ani o zábavu

Posledním důležitým rozhodovacím faktorem je zábava, která nesmí chybět samozřejmě ani na dovolené. Luxusní hotely chorvatsko nabízejí animační večery, kde se o vaše pobavení postarají. Pokud by to pro vás přeci jen bylo málo, můžete využít některou z okolních aktivit i za zdmi svého hotelu. Díky čistému moři je v oblibě potápění. Pro okolní prostředí se vyplatí využít některý z poznávacích jednodenních zájezdů, které vám tuto zemi představí z nových úhlů.

Mezi nejoblíbenější letoviska této země patří Makarská riviéra, Rabac na Istrii nebo oblíbený ostrov Krk. Do Chorvatska se navíc snadno dostanete vlastním autem, ale využít můžete samozřejmě i autobusovou nebo leteckou dopravu. I při opakovaném pobytu vám Chorvatsko dokáže pokaždé nabídnout něco nového.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..