Tvoření s dětmi

Snažíte se pro děti vymyslet nejrůznější kreativní aktivity ale už Vám pomalu dochází nápady? V následujícím článku uvidíte pět kreativních možností vhodných pro děti předškolního a mladšího školního věku. Příjemnou zábavu při tvoření.


1. Sázení mrkve

Potřebujeme: Barevné papíry (oranžový, zelený, hnědý/černý), lepidlo, nůžky a fix.

Postup: Nejdříve si z oranžového papíru vystřihneme libovolný počet trojúhelníků (mrkví) a přilepíme je na hnědý nebo černý papír (zasadíme do hlíny). Nyní si vezmeme zelený papír a nastříháme obdélníkové tvary (nať mrkve). Na mrkev napíšeme různá čísla (záleží na dítěti, do kolika umí počítat) a podle uvedeného čísla na mrkvi, nalepíme daný počet obdélníků (natě).

2. Voskovkové překvapení

Potřebujeme: Voskovky, papír, štětec, tuž a nůžky.

Postup: Bílý papír celý pokreslíme voskovkami a až budeme mít hotovo, potřeme ho za pomocí štětce tuží. Díky voskovkové struktuře dostaneme zajímavý vzor. Z obrázku si můžeme vystřihnout například tvar srdíčka, nebo můžeme ponechat celý obrázek.

3. Razítka z ruličky

Potřebujeme: Ruličku, papír, pastelka, vodovky a štětec.

Postup: Začneme s vodovkami a papírem. Nejdříve zajíčkům namalujeme travičku, kytičky, sluníčko a podobně. Následně si vezmeme ruličku od toaletního papíru a jeden konec ruličky nabarvíme libovolnou barvou. Nabarvenou stranou provedeme otisk do našeho (obrázkového) pozadí a vytvoříme zajíčkům hlavy. Nyní ruličku vprostřed zmáčkneme, aby se vytvořil oválný tvar, a zajíčkům tím vytvoříme uši. Nezapomeňte naše razítka průběžně natřít barvou. Necháme zaschnout a za pomoci pastelky zajíčkům domalujeme obličej.

4. Včeličky

Potřebujeme: Barevný papír (žlutý/oranžový, světle modrý), papír, lepidlo, vodovky, štětec a pastelky.

Postup: Ze žlutého papíru vystřihneme libovolně dlouhé obdélníky. Jeden konec jednou stočíme viz obrázek a přilepíme „lícovou stranu k rubové“. Včelky necháme chvíli odpočívat a na bílém papíře jim namalujeme například kytičky, jezírko, sluníčko nebo stromeček. Vezmeme si nyní naše včeličky a lícovou stranou je přilepíme na bílý papír, mezi kytičky. Teď si nachystáme vodovky a za pomocí černé barvy včelkám domalujeme proužky, případně i obličej. Aby se včelce dobře létalo, vystřihneme jí ze světle modrého papíru křídla ve tvaru trojúhelníku a nalepíme.

5. Kytička z košíčku

Potřebujeme: Bílé košíčky na pečení, vodovky, lepidlo, štětec, barevný papír a obyčejný papír.

Postup: Nachystáme si libovolnou barvu papíru a vystřihneme středně velké hvězdičky. Takové hvězdičky si nalepíme na obyčejný papír. Nyní si vezmeme do ruky košíčky, jejich spodní část potřeme lepidlem a nalepíme na střed hvězdiček. Máme vytvořený květ, kterému za pomocí vodovek přimalujeme stonky a lístky. Další variantou je vytvoření listů z barevného papírů a následné nalepení.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..