Dovolená jen s pojištěným autem

Autem jezdím velmi rád, proto mi nevadí ani delší služební cesty a také na dovolenou se vyberu vždy svým autem. Dává mi to možnost vybírat si nejen čas jízdy a trasu, kterou se vydám, ale i zvolit si přestávky na odpočinek nebo krátkou návštěvu zajímavých míst. Pak cestování nebývá zátěží, ale příjemnou součástí dovolené, takže po návratu z ní se nemusím z cesty vzpamatovávat.


Za ta léta, co brázdím asfaltky u nás i v okolních státech, jsem nasbíral mnoho zkušeností a zážitků, které se občas týkají i auta a jeho nečekaných poruch v té nejnevhodnější chvíli. Pamatuji si ještě, jak jsem počátkem devadesátých let dvacátého století musel zajistit odtah auta z dálnice a spolu s kolegy, které jsem vezl na veletrh do Brna, jsme se vraceli domů rychlíkem. Kromě stresu, který takovou situaci doprovází, se jednalo i o zcela drahou záležitost. Havarijní pojištění auta mi v té situaci vůbec nepomohlo, všechno jsem zacvakal sám.

odtahovka

Po této zkušenosti jsem při každé delší cestě měl záložní plán pro situace, kdyby se něco pokazilo. Služební cesty měli výhodu, vždy nedaleko bych uměl zavolat kolegům do pobočky. Ale když cestuji za poznáním nebo za sportem, na kolegy se spoléhat nemohu. Proto jsem ke svému cestovnímu pojištění pokaždé „přibalil“ i doplňkové pojištění auta na dovolenou. Díky němu se mohu spolehnout na drobné opravy na místě nebo odtah do značkového servisu, které zabezpečí pojišťovna. A při vážnější chybě na autě pojistka kryje i cestu domů, ne vždy musím mít takové štěstí, jako kdysi, že rychlík jel za hodinu a dovezl nás prakticky až domů.

Praktická je i možnost ubytování mě i spolujezdců na pár nocí, pokud se stane porucha daleko od domova i cíle výletu a servis musí počkat na dodávku náhradního dílu. Prohlídka pamětihodností, muzeí či nákupního centra může být docela dobrým náhradním programem a díky tomu poznáme i jiná místa, než ty z našeho itineráře. Pojištění auta na dovolenou k mému cestovnímu pojištění mi dovolí užívat si nejen v místě pobytu, ale i cestou na dovolenou a zpět domů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..