Pracovní obuv pro každou práci

pracovniboty Zatímco do města v létě můžeme vyběhnout v lehkých botaskách a na podzim v kožených botách, do dílny by se to nehodilo. Nejen, že bychom si pěknou vycházkovou obuv zničili, ale zejména proto, že bychom v takové obuvi mohli přijít k úrazu. Ani v zahradě by se v teniskách dobře nerylo. Zkrátka pro každou pracovní činnost potřebujeme správnou ochrannou obuv. Ať už se jedná o práci nebo jen o naše hobby. Zdraví je na prvním místě.


Když pracuje v dílně s kovy, ať už svařujete nebo montujete ocelové ploty nebo konstrukce na hraní pro děti, nejčastějšími úrazy jsou poranění rukou od nástrojů a poranění nohou. O nástrojů padajících z ponku. Proto boty pro zámečníky mají pod odolnou vrchní kůží ocelové špice, které chrání prsty na nohou právě před poraněním od padajících těžkých předmětů. Ať už jsou to velké kladivo nebo část konstrukce, na které právě pracujete.

Zcela jiné požadavky jsou kladeny na ochranný oděv a obuv pro svářeče. Odletující jiskry od elektrod elektrické svářečky nebo kousky roztaveného svařovaného kovu nesmí ublížit, proto i boty jsou zhotoveny z materiálu, který odolává vysokým teplotám a nevzněcuje se. A ne jen to, žhavé kapky kovu nesmí propálit boty ani oděv. Kdybyste svařovali v běžných montérkách a laciné pracovní obuvi, nejen, že by byla samé řešeto, ale i vaše tělo by bylo bolestivě poznamenáno.

Zvláštní požadavky jsou kladeny na oděv pro lidi pracující s řetězovou pilou. Aby nedošlo k náhodnému proříznutí oděvu ale především končetiny, speciální vlákna při kontaktu s běžící řetězem ho v okamžiku zastaví. I pracovní obuv pro dřevorubce musí být odolná rychlému ostří řetězové motorové pily.

delnik

Značka Řempo je řemeslníkům i hobbystům známá. Nyní můžete kvalitní a odolné boty i jiné ochranné pomůcky či oděvy nakupovat v eshopech kdykoliv online bez nutnosti cestovat do prodejny. Výhody nakupování přes internet oceníte pokud bydlíte v malých městech a vesnicích nebo přes den máte hodně práce a na výběr pracovní obuvi a oděvů vám zbývá jen večer, kdy jsou všechny kamenné prodejny zavřené.

Ve výrobních firmách jsou nároky na ochrannou obuv, oděv a pracovní pomůcky definováno zákonem, který chrání zdraví zaměstnanců. Při práci v dílně nebo v zahradě jsme také vystaveni rizikům úrazu. Ačkoli nám to nikdo nepřikazuje, ochrana zdraví by měla být naší prioritou. Poranění končetin v znečištěném prostředí se dlouho hojí a během doby léčení se nemůžeme věnována zajištění sebe a své rodiny. A navíc, jak by nás mohli bavit naše koníčky, kdybychom při práci v dílně trpěli?

Ochranný oděv a pracovní obuv stojí peníze, ale je to investice nejen do pohodlné práce, ale i do ochrany našeho zdraví. Jejich nákup se rozhodně vyplatí.


Comments
  1. 9 roky ago

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..