Jak vydělat peníze na internetu? Stát se z blogera publisherem!

blogInternet používám již dlouho. Od internetbankingu a emailu přes vyhledávání, chatování nebo sledování článků a videí o mém hobby jsem postupně přešel i k vydávání svého hobby magazínu. Nikdy jsem si ale nemyslel, že si budu prostřednictvím internetu vydělávat. Ten zlom nastal před pár lety, kdy mě postihl úraz a můj zaměstnavatel prožíval poslední rok své existence.

Byl jsem doma několik měsíců a čas využíval k brouzdáni po internetu. Bylo mi jasné, že po uzdravení se na svou původní dobrou pozici ve firmě už nevrátím a také se dalo očekávat, že zanedlouho skončí i firma, ve které jsem působil. Tržní prostředí je neúprosné a prohřešky v řízení majitelům společností neodpouští. A mne čekalo zodpovězení otázky, jak vydělat peníze, ve které oblasti působit, jak uživit sebe i svou rodinu.

A tak jsem se dostal k informacím o obsahovém marketingu. Zjistil jsem, že mohu psát články o tom, co mě zajímá, čemu rozumím a jak se tím uživit. S počítači jsem si celkem dobře rozuměl, pracoval jsem dlouhá léta jako ajťák, takže toto prostředí pro mne nebylo cizí. Dlouhé týdny studií materiálu na internetu vyústily v objednání hostingu, instalaci WordPressu, učení se jeho ovládání i nastavení šablony. A začal jsem psát články, snažil se získávat reputaci i odkazy a sledoval rostoucí návštěvnost. A učil se, jak vydělávat na internetu.

Po skončení léčení jsem nastoupil opět do zaměstnání, ovšem na zkrácený pracovní úvazek. Moji kolegové v práci to brali jako handicap, za méně času méně peněz na výplatu. Ovšem já to bral jako velkou výhodu. Ráno jsem měl hodinku k dobru, odpoledne pak celé pro sebe a můj rodící se svět blogera. Postupně jsem k svému blogu přidal web přítelkyně, která psala o zdravé výživě pro ženy. S rostoucím počtem článků na webech rostla i návštěvnost webů a já nasadil reklamní systém, který začal přinášet první drobné. Pro uživení se to ale nestačilo.

Samozřejmě jsem přidal další web, tentokrát o bydlení. Abych měl vše dobře i z hlediska zákonů, nechal jsem si založit s.r.o. Věřil jsem si, že psaním se dokážu uživit, až skončím ve firmě, kde jsem pracoval na poloviční úvazek. Zatím jsem vše dotoval z výplaty. Příjmy z reklamních systému stačily na pokrytí hostingu, domén i internetového připojení, chtělo to ovšem něco víc. A tak jsem se rozhodl využít dalších možností, jak vydělat psaním peníze na internetu. Přihlásil jsem weby do systému Placla.cz a začal přidávat články psané na objednávku inzerentů.

Placené články přinesly další problém. Článek na téma, které zapadalo do webu, ale kterému jsem nerozuměl. Našel jsem si svého prvního redaktora. Později psal i články pro mne, protože s rostoucím počtem webů a prací kolem jejich propagace zbývalo pořád méně času na tvorbu článků. Samotné články vám peníze na internetu nevydělají, když o jejich existenci lidé neví. Asi po roce dvojkolejnosti, kdy jsem trávil dopoledne v zaměstnání a odpoledne v obýváku za notebookem, staral se o své weby, sháněl zakázky a psal články, se můj zaměstnavatel rozhodl ukončit své trápení a firmu zrušil, všechny zaměstnance propustil. Pro mnohé kolegy to byla tragedie, pro mne vysvobození. Měl jsem už celkem dobře rozjetou svou firmu a weby, vydělával si tolik co v práci. Jistě, přišel jsem o část svých příjmů, ale získal daleko více času rozšířit své podnikání. Jistotu mála jsem vyměnil za velké příležitosti.

blogging

Tak jsem to, co před lety začalo jako psaní o svém hobby ve volném času, díky úrazu a problémům v práci proměnil v malé internetové vydavatelství. Pro několik desítek webů už nepíšu články jen sám, pomáhají mi redaktoři. Nemusím za prací docházet, práce chodí za mnou. Díky internetu si vydělám na živobytí a dělám, co mne baví. Navíc nejsem omezován lokalitou, stačí mi jen můj notebook a připojení k internetu. Nejsem omezován ani pracovní dobou jako ve firmách. I když nejsem úplně svým pánem, přeci jen spolupracuji s několika inzerenty, nesvazují mě ani přísná pracovní pravidla ani dress code a už vůbec ne nějaký nadřízený, příbuzný majitele, který by mi chtěl kecat do mé práce.

Psaní článků a provozování webů je dobrým způsobem, kterým lze vydělat peníze. Není to pasivní příjem, jak si mnozí myslí, ale když dáte své práci smysl a trochu energie, výsledky se dostaví. Vždyť i o tom, že jezdíte o víkendech na kole, se dá psát blog a inzerenti vám to rádi a dobře zaplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..