Jak správně vybrat dámské lyžáky

lyzarkyVybírat si lyžařské boty je stejné jako vybírat si jakoukoliv jinou obuv. Pro muže je důležitá kvalita materiálu a jak jim sedí na nohu, ženy do celého procesu vkládají ještě další impulzy. Zda se jim bota líbí, zda má vhodnou barvu a jako celkově na noze působí. Ale při všech těch aspektech byste neměli zapomínat na jednu důležitou věc. Lyžáky určují naši bezpečnost během lyžování. Proto nepodceňujte výběr vhodné obuvi na lyžování.


Tak jako celá postava, tak i stavba nohy ženy se trochu liší od mužské a také mezi ženami jsou více či méně významné rozdíly. Proto by se měl nákup začít změřením chodidla ve specializované prodejně, kde mají dámské lyžáky na výběr v širokém sortimentu druhů a velikostí. Zjistit třeba nejen délku chodidla a jeho šířku, ale i klenutost klenby. Některé ženy mají klenbu upuštěnou, jiné zase vysokou a lyžáky ji musí reflektovat. Během zkoušení byste měli mít na noze své oblíbené lyžařské ponožky, běžné tenké a kupovat boty s rezervou velikosti se nevyplatí. V těsné botě nám bude nepohodlně a zima, ve volné zase nebudeme pevně ovládat lyže. A ani v jednom případě si dobře nezalyžujete.

lyzarka

Dámské lyžáky se od pánských liší ve více detailech. Například výška tzv. komína bývá nižší, aby ženy při lyžování neměli problémy s lýtky. A aby se jim nelámaly nehty při zapínání a vypínání bot, přezky jsou pogumované. I na větší citlivost žen na chlad se myslelo při výrobě dámské lyžařské obuvi. Mnohé typy jsou zateplené kachním peřím. To zvyšuje pohodu během lyžování a udržuje vysokou citlivost nohy na podněty od lyží během jízdy na svahu.

Když si ve specializované prodejně vyberete správnou velikost a tvar bot podle své nohy, pak můžete popustit uzdu svému stylu a vybrat si barevné provedení dle vašeho vkusu. Lyžování tak bude pro vás nejen zábavné, ale i pohodlné a bezpečné.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..